NMPD sāk strādāt meitene no Ukrainas; viņa stāsta par dzīvi Latvijā

tautaruna.lv 3.maijs 2022, 20:30
 
Vladislavs Proškins/F64
Jau vairākas nedēļas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā kā medicīnas asistente strādā Jelizaveta Pidhajecka no Ukrainas, informē dienestā.
Jelizaveta nāk no Kijivas un ir pēdējā kursa medicīnas studente Bogomoletas universitātē (Bogomolets National Medical University). Paralēli darbam dienestā, viņa turpina mācības attālināti.
Līdzšinējā darba pieredze Jelizavetai bijusi stacionārā, ķirurģijas nodaļā, tālab kļūšana par asistenti neatliekamajā medicīnā un darbs brigādē viņai ir jauns izaicinājums.
Jaunietei ir noteikts mentors, kurš palīdz iejusties un izprast darba procesus, pienākumus un darba vidi dienestā, tāpat, pirms darba gaitu uzsākšanas, Jelizaveta piedalījās praktiskajos treniņos un apmācībās.
“Meklēju darbu medicīnas jomā un paziņa ieteica pieteikties darbam dienestā,” stāsta pati Jelizaveta. Latvijā viņa jūtas labi, saka, ka “cilvēki šeit ir jauki un ļoti atsaucīgi”. “Arī sadzīves apstākļi ir lieliski,” piebilst viņa.
Par darbu dienestā līdz šim interesi izrādījuši vēl trīs mediķi no Ukrainas. Lai uzsāktu darba tiesiskās attiecības, viņiem vispirms jāiegūst uzturēšanās un darba atļaujas, kā arī jāsagaida izglītības dokumentācijas atzīšana.

Kā ziņots, valdība piektdien ārkārtas sēdē apstiprināja Ukrainas kara bēgļu atbalsta pasākumu plānu, kura īstenošanai paredzēts finansējums līdz 116,277 miljoniem eiro.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:49

Jaunākās diskusijas