Lizbovskis atklāj, ko par notiekošo raksta draugi no Ukrainas

tautaruna.lv 28.februāris 2022, 17:30
 
Gints Ivuškāns/ F64
Sporta žurnālists Lauris Lizbovskis atklāj, ka kontaktējas ar saviem draugiem un paziņām, kas atrodas Ukrainā.

Mikroblogošanas vietnē Twitter Lizbovskis atklāj, ka draugi viņam gan ziņo par to, kas notiek Ukrainā, gan neslēpj savu motivāciju cīnīties līdz galam.

"Čalis raksta no Ukrainas, ka nakts tomēr pagājusi salīdzinoši mierīgi. Daudz orkus kaujas biedri apstādinājuši. Tas nomierina. Bet tas ir tikai Rietumu pusē, tuvāk Ļvivai. Jāgaida jaunumi," raksta Lizbovskis.

Iepriekš viņš arī rakstīja: "Ukrainas rietumos daudz tanku no dienvidiem un ziemeļiem. Arī no Baltkrievijas nāk iekšā. Daudz kritušo. Man paziņa saka, ka čaļi jau 4 dienas neguļ, bet kausies līdz galam."

Tāpat Lizbovskim ukraiņi raksta, lai cilvēki netic Krievijas mediju paustajai informācijai.

"Ko raksta man ukraiņu draugi Просите власть закрыть воздушное пространство Дорогой Lauris! Спасибо за поддержку! Здесь на западе пока спокойно..Держим строй Не слушайте русские информагенства.Бомбят Киев, Херсон, Сумы ..Здесь на западе более менее спокойно."

Tikmēr, aprakstot situāciju Ukrain;a, tiek vēstīts, ka Krievijas karaspēks samazinājis uzbrukuma tempu, taču turpina mēģinājumus atsevišķos virzienos gūt panākumus, pirmdien ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Turpināti gaisa uzlidojumi Ukrainas militārajiem un civilajiem lidlaukiem, armijas vadības centriem, pretgaisa aizsardzības sistēmas objektiem, svarīgiem infrastruktūras objektiem, kā arī apdzīvotajām vietām un tajās esošajām ukraiņu vienībām aizsardzības līnijā.

Pārkāpjot starptautiskās tiesības, iebrucēji ar raķetēm apšaudījuši dzīvojamās mājas Žitomirā un Čerņihivā.

Taču krievu mēģinājumi sasniegt militārās operācijas mērķus bijuši neveiksmīgi.

Ukrainas armijas ģenerālštābs norāda, ka izdodas jau sākotnējā stadijā atvairīt ienaidnieka uzbrukumus, piespiežot to atteikties no savām iecerēm.

Pēc stāvokļa uz pirmdienas rītu tikai vienas ukraiņu brigādes artilērijas darbības rezultātā sagrautas piecas krievu tehnikas un dzīvā spēka kolonnas.

"Pretinieks ir demoralizēts un cieš smagus zaudējumus. Novēroti bieži dezertēšanas un nepakļaušanās gadījumi [pavēlēm]. Okupanti no mums baidās," uzsvēris Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:46

Jaunākās diskusijas