Latvieti liktenis nav žēlojis - viena meita noslīkst, māte un otra meita iet bojā ugunsgrēkā

tautaruna.lv 27.janvāris, 19:30
 
Ekrānuzņēmums
"Esmu izgājusi cauri visām nelaimēm un bēdām, visiem dubļiem. Es kritu un cēlos atkal," saka Danuta. Traģisko sakritību dēļ viņa zaudēja divus bērnus un mammu. Viena meita noslīka, māte un otra meita gāja bojā ugunsgrēkā, stāsta Danuta LTV raidījumā "Dzīvei nav melnraksta".

Izšķiroties no vīra dzeršanas un bērnu aiztikšanas dēļ Danuta pārcēlās no viena Latvijas gala uz otru - uz Daugavpili, kur atrada sirdsmieru. Tomēr grūtības sekoja viņai līdzi

"Es vēl līdz šim nevaru saprast to, kā mana meitiņa aizgāja bojā, noslīka."

Tajā liktenīgajā dienā Danuta strādāja lauku dārzā, kad pie viņas atskrēja bērni un teica, ka Līga noslīkusi. Sākumā Danuta nodomāja, ka meitenes joko, bet, atskrienot pie dīķa saprata, ka tiešām notikusi traģēdija. Meitenes ķermeni glābēji spēja izvilkt tikai uz vakara pusi.

"Es meklēju atbildes trīs gadus. Nevarēju atrast, kāpēc. 2020. gadā ugunsgrēkā Daugavpilī aizgāja otra meita."

"Mammas istabā es vispār nevarēju ieiet. Tur ir viss melns kā ellē, uguns liesmas. Tur tā viss šņāca, tur tā dega viss..."

Ugunsdzēsēji izvilka Danutu no degošās mājas. Un viņa sāka gaidīt, ko tad nākošo vilks ārā, jo mājā palika meita un māte. Dēlu jau pirms tam izglāba kaimiņi.

"Es redzēju, ka, no degošās mājas, pirmo izvilka mammu, tur vairs neko nevarēja izdarīt. Un, tad otru meitu. Tas bija briesmīgi. Bet es tajā brīdī biju priecīga, ka dēls vēl bija dzīvs," atceras Danuta.

Māja aizdegās astoņās minūtēs. Ugunsgrēka iemesls - īssavienojums.

Iedzīvotāji nāca palīgā ar drēbēm, mantām un ziedojumiem. Sanests bija tik daudz, ka Danuta pāri palikušo noziedoja Sarkanajam Krustam.

Visgrūtāk ir izdzīvot bez siltuma, bez ūdens un elektrības.

"Kad tev nav maizes, tu aiziesi pie kaimiņiem pastrādāt un viņi tev iedos maizes kukulīti. Viņi tevi pabaros," atzīst Danuta.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:47

Jaunākās diskusijas