Pavļuts atklāj, vai varētu būt vēl kādi ierobežojumi omikrona dēļ

tautaruna.lv 25.janvāris, 12:09
 
Kaspars Krafts/F64
Veselības ministrs Daniels Pavļuts mikroblogošanas vietnē Twitter norāda, kādi aspekti īpaši satrauc saistībā uz omikrona izplatību Latvijā.

D. Pavļuts norāda, ka slimnīcas vismaz pagaidām "turas labi". Taču bažas radot turpmākā omikrona izplatība, kad vīruss vairāk izplatīsies tieši gados vecāku cilvēku vidū.

"Tādēļ diskutēsim koalīcijā un valdībā par papildu sociālās distancēšanās pasākumiem, lai bremzētu Omikrona skrējienu," pauž ministrs.

Tāpat ministras atzīmē, ka omikrona vilnis nācis ar inficēšanās rekordiem un pirmās ar to saskārušās skolas un bērnudārzi.

"Svarīgi "placināt līkni": rūpīgi veikt individuālos pasākumus (med.maskas, vēdināšana u.c.), maksimāli strādāt attālināti un izvairīties no kontaktiem ārpus mājsaimniecības," pauž D. Pavļuts.

Jau vēstīts, ka iepriekš ministrs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja, ka, lai gan pagaidām vēl nav aktuālo datu par situāciju šonedēļ, tik un tā pastāv visi iemesli uzskatīt, ka omikrona paveids Latvijā patlaban jau ir kļuvis par dominējošo vīrusa celmu.

Īpaši izteikta omikrona izplatība esot pašreizējā infekcijas epicentrā - Rīgā un Pierīgas novados.

"Ja iepriekš delta kontekstā tā smagākā situācija bija ar daudziem smagiem pacientiem, kas ilgstoši ārstējās, ar augstu mirstību un milzīgu skābekļa atkarību, tad omikrona kontekstā vislielākais drauds ir attīstības izplatības straujums un apjoms," skaidroja ministrs, piebilstot, ka lielākā noslodze gaidāma tieši primārajā veselības aprūpē, pieņemot, ka daudzi cilvēki ar vieglāku gaitu ārstēsies mājās. Taču otrs risks esot masveidīga slimošana, kas dažādās nozarēs varētu radīt darbības traucējumus.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:09

Jaunākās diskusijas