Cik lietderīgi patiesībā ir Covid-19 paštesti? Atbild Dumpis

tautaruna.lv 15.janvāris, 12:25
 
F64
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē Twitter izteicies par antigēnu paštestu lietderību, izplatoties omikronam.
Kā uzsver Dumpis, praktiski neviena valsts vairs nespēj ar testēšanu tikt līdzi omikrona izplatības tempiem.

"Dažādu valstu atšķirīgie saslimstības skaitļi lielā mērā atspoguļo PCR testēšanas kapacitāti. Praktiski neviena valsts vairs nespēj ar testēšanu tikt līdzi Omikrona izplatības tempiem. Tāpēc noder arī antigēnu paštesti, kaut arī tie ir mazāk jutīgi un var būt viltus negatīvi," pauda Dumpis.

Kā vēstījām, veselības aprūpes eksperti kopējā paziņojumā, kas publicēts medicīnas žurnālā "British Medical Journal", aicina Eiropu uz koncentrētu un vienotu reakciju pret Covid-19 omikrona paveida radītajiem draudiem.

Paziņojumā, kura autoru vidū ir arī Dumpis, pausta nostāja, ka Eiropas atbilde pandēmijas sākumposmā nereti bijusi fragmentēta un novēlota, tādēļ patlaban, ekspertu ieskatā, ir būtiski nepieļaut tās pašas kļūdas.

Omikrona paveidam strauji izplatoties Eiropā, eksperti aicina eiropiešus cita starpā steidzami radīt vienotu plānu, lai nākotnē varētu efektīvi novērst arī citu vīrusa paveidu izplatību.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Pastāsti labāk cik lietderīgas zelta gultas, PCR shēmas un nederīgo masku iepirkumi, par salātu receptēm man tā kā Ļoti skaidrs - to var nekomentēt!

15.janvāris, 12:56 Atbildēt

Jā,tās grāmatas izdošana ar receptēm kovidslimajiem par 50 000 euro ir šedevrs.....sagriez gurķus+tomātus+ krējums un pasniedz slimajam.!!! Tas ir pizģec šedevrs.!!

15.janvāris, 14:04 Atbildēt

Kur atrodama Paula Stradiņa Klīniskā universitāte? Biju domājis, ka klīniska ir slimnīca, bet universitāte kā universitāte, tomēr no teikuma jāsecina, ka tas tā nav.

15.janvāris, 14:28 Atbildēt

Testi nav sertificeeti! Nav uzraadiiti markieri! Viss ir meli!!!

15.janvāris, 20:18 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:45

Jaunākās diskusijas