Dumpja prognoze: Tuvākie divi mēneši būs ļoti sarežģīti

tautaruna.lv 14.janvāris, 14:30
 
F64
Komentējot to, ko rāda skaitļi, un to, ko viņš redz slimnīcās, valsts galvenais infektologs Uga Dumpis prognozē, ka tuvākie divi mēneši būs ļoti sarežģīti, vēstīja TV3 Ziņas.

Epidemioloģiskā situācija valstī ir ļoti sarežģīta, un tuvākās nedēļas laikā pat varam sagaidīt inficēšanās gadījumu skaita dubultošanos, tā norāda valsts galvenais infektologs Uga Dumpis. Lai gan šobrīd stacionāros situācija ir stabila un kontrolējama, ikdienas darbu sāk jūtami apgrūtināt personāla slimošana un nonākšana kontaktpersonu statusā.

"Darbinieki kļūst par kontaktpersonām, un tas ir atšķirībā no iepriekšējā viļņa, kad vakcīnas ļoti labi darbojās un nebija tik plašas saslimšanas bērnu vidū, tad tagad mums ir zināmas problēmas ar personāla pieejamību, mēs gatavojamies uz stāvokļa pasliktināšanos," pauda Dumpis.

Profesors šobrīd norāda, ka kovidstatistikā redzamie skaitļi ataino gan Jaunā gada ballītes, gan arī to, ka omikrons skar pirmreizējo vakcināciju saņēmušos.

"Viens ir ballītes, bet otrs ir šis vīrusa paveids, kas viegli inficē vakcinētos, kas nav saņēmuši balstvakcināciju un pārslimojuši atšķirībā no citiem variantiem. Omikrona paveids ļoti viegli inficē šīs divas grupas. Mums viņiem ir dotas lielākas brīvības - dodas uz darbu, kultūras pasākumiem tādējādi arī pieaug šo gadījumu skaits," skaidroja Dumpis.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Kā tad tā, kādēļ slimo mediķi potes taču viņus pasargā no slimošanas

14.janvāris, 15:05 Atbildēt

Jā, jautājums vietā!

14.janvāris, 15:14 Atbildēt

Visa šī sakarā ir viens jautājums. Ja pandēmiju salīdzinām ar suni, kuram jānocērt aste, tad kas ir humānāk - nocirst uzreiz, vai pa centimetram, pa gabaliņam ik pa laiciņam, neļaujot sadzīt? Vai tiešām visi joprojām atbalsta otro variantu?

14.janvāris, 16:33 Atbildēt

Ikreiz, ieraugot Dumpja ģīmi, pārņem sajūta, ka tur kaut kā tajā pietrūkst. Pareizi, trūkst ragu.

14.janvāris, 16:35 Atbildēt

Vecene klaunam ragus uzlika,nemaz nebrīnos!

14.janvāris, 17:23 Atbildēt

Jā,ļoti sarežģīti būs palikt ar zobiem mutē.Agri vai vēlu puskiegelis pa ģīmi,tāpat kā savulaik Berluskoni atrāvās.Vecajam čekas stukačam tas pats

14.janvāris, 16:48 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:00

Jaunākās diskusijas