Iespējams, jau nākamnedēļ tūkstoši Latvijas iedzīvotāju zaudēs darbu

tautaruna.lv 8.decembris 2021, 12:09
 
Romāns Kokšarovs/F64
Nākamnedēļ – 15. decembris, kad stāsies spēkā stingras valdības prasības par vakcinēšanos gandrīz visiem strādājošajiem, kā rezultātā potenciāli no darba tirgus varētu tikt izslēgti pat desmiti tūkstošu iedzīvotāju, vēsta TV3 Ziņas.

No 15. novembra jau ir spēkā prasība, kas paredz, ka valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī privātajā sektorā nodarbinātajiem, kuru darbs saistīts ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku, nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Savukārt no 15. decembra regulējums būs paplašināts attiecībā uz gandrīz visiem.

Šīs prasības paredz, ka pilnīgi visiem privātajā sektorā strādājošajiem, kuri darba pienākumus veic ārpus savas dzīvesvietas, jābūt ar sertifikātu. Tas attiecas arī uz tiem, kuri ikdienā nemaz tieši nesastopas ar cilvēkiem, piemēram, apkopējiem, naktssargiem, mežizstrādātājiem, kravas auto šoferiem un citiem.

Ekonomikas ministrija katru nedēļu apkopo statistiku par vakcinēšanos starp nodarbinātajiem. Jaunākie dati liecina, ka potējušies 93%.

Tomēr atlikušie 7% no nodarbinātajiem veido aptuveni 70 000 iedzīvotāju. Daļai no tiem varētu būt pārslimošanas sertifikāti, atsevišķi varētu būt privātajā sektorā nodarbināti attālināti, taču skaidrs, ka nākamnedēļ no darba tirgus var būt izslēgti potenciāli pat vairāk desmiti tūkstošu cilvēku.

Kā atzīst Latvijas Darba devēju konfederācijā, 15. decembris daudziem ir ļoti svarīga robežšķirtne.

”Šīs nozares ir zināmā stresa situācijā. Pārtikas ražošana, arī metālapstrādes nozares, tās, kurās ražošanas līnijas ir jāieslēdz, gan pie tām ir jāstrādā, vienu, divas vai pat trīs maiņas,” saka Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerādirektore.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas