Vakcinācija pret Covid-19: situācija Latvijas skolās ir traģiska

tautaruna.lv 3.decembris 2021, 7:30
 
F64
Obligātā prasība pedagogiem vakcinēties pret Covid-19 vēl vairāk saasinājusi skolotāju trūkuma problēmu tika vēstīts LTV Dienas ziņās.

Ogres novada lielākajā skolā Ogres 1. vidusskolā no 166 pedagogiem šobrīd trūkst 11. Matemātikas un sākumskolas pedagogu vakances ir jau kopš vasaras. Joprojām notiek arī konkurss uz skolas direktora amatu. Bioloģijas skolotāja Irēna Grigale, kas šobrīd paralēli pilda arī direktora pienākumus, ar asarām acīs norāda, līdz ar obligāto vakcināciju situācija kļuvusi vēl skaudrāka.

"Tieši vakcinēšanās dēļ mums darba attiecības ir pārtraukuši seši kolēģi un divi kolēģi ir aizgājuši dīkstāvē, viņi it kā darba attiecības nav pārtraukuši, bet šajā likumiskajā kartībā trīs mēnešu laikā viņi varbūt var pārdomāt un atgriezties darbā," stāstīja Ogres 1. vidusskolas direktora amata pienākumu izpildītāja Irēna Grigale.

Šobrīd skolā nenotiek fizikas stundas. Skola risinājumu radusi no decembra, bet ne visām klašu grupām.

"Vecāki satraucas, bērni satraucas par to un jautā, kāpēc nenotiek fizika, kad notiks fizika. Protams, un es arī saprotu vecākus un vecāku satraukumu, kad, iespējams, ka daži varbūt mainīs skolu tikai tāpēc, ka nenotiek fizika," sprieda Grigale.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) norāda, ka situācija ar pedagogu trūkumu skolās ir traģiska un nozare ir lielas krīzes priekšā.

"Viens ir mantotās vakances līdz Covid-19 periodam, un tad arī, protams, šis vakcinēšanās faktors ir ietekmējis. Un vēl būs sarežģītāks vakanču jautājums, ja ievērosim OECD ieteikumu par sabalansētu darba slodzes nodrošināšanu, kontakstundu skaita pārskatīšanu. Tas nozīmē, ka mums būs vēl vairāk skolotāji vajadzīgi," saka LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Skolēniem prieki, var atpūtināt smadzenes no visādiem integrāļiem un citām kvadrātsaknēm.DD

3.decembris 2021, 9:08 Atbildēt

Negrib cilvēki laist sev visādus grafenus,pīķa mutantu un svinu un dzīvsudrabu saturošu suslu.Noteikti dzīvsudrabs izraisa veselīgu ķermeņa tonusu !!!???DDDDD.Lasiju ,ka metāla uzpirkšanas punktā saindējās darbinieki,jo ar cirvi skaldija svinu gabalos.Pietika pat ar tādu sīkumu.

3.decembris 2021, 10:48 Atbildēt

...ministre taču teica, ka nebūšot problēmas - "gan jaunus pedagogus mātes sadzemdēšot"... reku, Žanis no gatera - ir vakcinējies, kad skaidrā, tad ir gatavs iet par pedagogu, kamdēļ gan viņu nelaist strādāt?... tas, ka sākumskolu pat nav pabeidzis, nevar būt problēma, jo viņš taču ir vakcinējies, un tas ir paC galvenais!!!

3.decembris 2021, 17:21 Atbildēt

Latvijā ir tik darbspējīgu cilvēku, cik ir. Daudzās nozarēs trūkst darbinieku. Valdības lēmums atstādināt un atlaist cilvēkus tāpēc, ka viņi nevēlās vakcinēties, ir netālredzīgs un kopīgo stāvokli pasliktinošs. Tas vienkārši nav risinājums. Ir jāļauj strādāt ikvienam, kas to spēj. Ir jātestē darbinieki un jāizglīto cilvēki. Ja vakcīnas sevi apliecinās, cilvēki vakcinēsies brīvprātīgi. Palielinot nestrādājošo un nabadzībā slīkstošo skaitu, nekas neuzlabosies. Nevakcinētie cilvēki nepazūdīs no Latvijas sabiedrības, tik un tā nāksies rast saprātīgus kompromisus.

3.decembris 2021, 22:41 Atbildēt

Ieva Bērziņa, nevar būt pa pusei stāvoklī, beidz laipot. Divus gadus pēc vīrusa izmešanas sabiedrībā nav neviena iemesla "vakcinēties" pat riska grupām. Tās lai ņem novājināto patogēnu, pārējiem likt svētu mieru!

Tā ir milzu neizdarība no arodbiedrību puses, ka kaut kādi pedagogi vēl ir palikuši strādāt. Un no šo pedagogu puses arī. Lai gaida blaknes no "vakcīnām" pret slimību, kuru radīja paši "vakcīnu" izstrādātājI.

5.decembris 2021, 11:14 Atbildēt

Visa eiropa protestee!!!!!!!-kas ar cilveekiem notiek Latvijaa!????????????? Juus apmierina viss tas,kas tagad notiek!???????????? Juus gaidat,kad buus obligaati japotee beernus!????????-jaa tas buus!!!!!!!!!

5.decembris 2021, 13:43 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:55

Jaunākās diskusijas