Cilvēki izbrīnīti, vai tiešām pie visa vainīgi nevakcinētie?

tautaruna.lv 26.novembris 2021, 17:13
 
pixabay
Šāds jautājums sociālo tīklu lietotājiem rodas, apskatot Eiropas Komisijas publiskotu infografiku, kurā parādīti dati ar vakcinācijas aptveri, un no Covid-19 mirušo skaitu ES valstīs.

Lai gan infografikas mērķis ir parādīt, ka augstāka vakcinācijas aptvere nozīmē mazāku nāvju gadījumu skaitu, tomēr interesanti šķiet, ka Latvijā mirstība 2,5 reizes pārsniedz Igauniju, kurā vakcinēto procents ir identisks.

Vēl lielāka atšķirība vērojama no tādām valstīm kā Polija, Slovākija,Grieķija un virknes citām, kurās vakcinēto īpatsvars ļoti līdzīgs, un pat mazāks kā Latvijā, bet mirstība 4-5 reizes zemāka.

Tas liek domāt, ka augstā mirstība Latvijā drīzāk ir medicīnas sistēmas nesakārtotības un, iespējams, nepārdomātas ārstniecības pieejas dēļ, nevis vakcinācijas pretinieku īpatsvara jautājums.

Sociālo tīklu lietotāji pie šīs infografikas izsakās dažādi:

"LV mediķi mēļo, ka EE jau sen konsultējās ar citu valstu profesionāļiem un ir izstrādājuši ārstēšanas protokolu. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc tur mazāk smagi slimojoši pacienti un līdz ar to, arī mazāka mirstība….

LV ģimenes ārstiem protokola nav joprojām, daži gan izpaužas ar pašiniciatīvu un ārstē savus pacientus."
"Bulgārija,Rumānija , Latvija - izskatās, ka ar veselības aprūpi galīgi nav labi."
"Jāpievērš uzmanība, ka grafikā attēlots nevis kopējais C-mirušo skaits, bet gan skaitlis konkrētā 2 nedēļu periodā, kad Latvijā bija augšā saslimšanas pīķis, bet citas valstis bija tam jau pāri vai arī tikai gāja uz to. Ja vēlamies redzēt, kāds ir tas kopējais zaudējuma cipars, tad skats ir citādāks. Bilde no 20. oktobra - pasaule un Latvija."
"Te ieliksu tikai dazus jautajumus, kurus sava starpa (neoficiali) parspriez mediki- Kāpēc ar visām vīrusa pazīmēm esošs cilvēks drīkst doties ārpus mājas un nodot analīzes testam, bet viņš nedrīkst veikt, teiksim , plaušu rentgenu un , kā godprātīgs pilsonis, nedrīkst veikt analīzes varbūtējo trombu veidošanās diagnosticēšanai? Kāpēc, galu galā, nav iespējams , izsaukt ārstu mājās, lai viņš vismaz , tā teikt , " paklausās" sirdi un plaušas. Kāpēc mums nav pieejamas tādas asins analīzes, ar kurām līdz slimošanas sestajai dienai jau var noteikt slimības gaitu, un veikt attiecīgos pasākumus?"
"Ir svarīgs ne tikai kopējais vakcinēto %, bet arī riska grupu vakcinācijas aptvere."

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Tas ir valdības iebiedēšanas iemesls,cilvēki saņem tik milzīgu stresu,kad daudzi no tā sāk slimot ar visdažādākām kaitēm.ļoti daudzi nesaņem savlaicīgu palīdzību,sakarā ar kovid un ievelk slimību tālākajā progresā.

26.novembris 2021, 17:51 Atbildēt

Jā, nevakcinētie ir kā 5.kolona!

26.novembris 2021, 18:23 Atbildēt

Latvijā ir proporcionāli mazāk potēto riska grupās, bet vairāk- antivakseru. Daudz arī to, kuri nopirkuši vakcinācijas sertifikātus.

26.novembris 2021, 20:02 Atbildēt

Medicīnas sistēmā mums patiesi ir milzīgs bardaks ! Partija AP paņēma veselības aprūpes sili , ne jau lai rūpŗetos par tautu , bet lai aplaupitu tautu un iedzīvotos uz nodokļu maksātāju rēķina !

26.novembris 2021, 21:57 Atbildēt

Grafiks ir nepilnīgs, jo neparāda vakcināciju un mirstību pa vecuma grupām Mums vecie ir vakcinējušies mazāk, tāpēc mirstība ir lieláka, kaut vakcinēšanās procents ir tas pats.

27.novembris 2021, 9:13 Atbildēt

Kādreiz cilvēks, kas bija saslimis ar gripu, vienkārši gulēja mājās. Tagad saslimušie gaida kaut kādās mistiskās rindās uz testiem, braukā gan ar personīgo, gan sabiedrisko transportu kilometriem tālu, lai nodotu testus, inficējot apkārtējos,lai tikai būtu iespējams dabūt pārslimošanas sertifikātu. Pie kam ģimenes locekļi saslimst ne jau visi uzreiz. Un visi tik braukā un braukā.... Vai tiešām nav iespējama sistēma, ka ģimenes ārsts apstiprina saslimšanu pēc slimības klīniskās ainas un pēc izveseļošanās tiek veikts antivielu tests, kas arī apliecina, ka bijusi saslimšana. Starp citu, manā ģimenē cilvēkam, kam bija neapšaubāmas slimības pazīmes un kurš nokļuva slimnīcā, sākotnējais tests bija negatīvs.

27.novembris 2021, 10:53 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:45

Jaunākās diskusijas