Saņemot mirušo Covid pacientu no Vidzemes slimnīcas morga, tuvinieki izmisumā

tautaruna.lv 27.novembris 2021, 15:31
 
Kaspars Krafts/F64
Ligita nesen zaudēja tuvinieku Vidzemes slimnīcā Valmierā, piedzīvodama lielas sāpes. Atbraucot pakaļ radinieka mirstīgajām atliekām, Ligita ir šokēta, jo radinieka ķermeni no morga viņa saņem kailu, vēsta raidījums "Bez Tabu".

"Lielas sāpes zaudējot tuvu cilvēku, bet redzot, kāds izskats ir, nu kā lai saka, mirušais ir kails. No maskas seja uzsūkta zila. Tad rodas jautājums, varbūt nav vērts vispār vest uz slimnīcu? Lai iedod poti un miers mājās, nebūs smagi jāslimo," pauž Ligita.

Mirušais Ligitas tuvinieks Valmieras slimnīcā bija nonācis kā Covid-19 pacients. Mediķi skaidro, ka zilumi uz sejas, iespējams, radušies, cilvēkam ilgi atrodoties pieslēgtam pie mākslīgās elpošanas aparātiem.

"Mirušā cilvēka ķermenis no nodaļas tiek nogādāts uz pagaidu uzglabāšanas telpu, pēc noteikta laika morga pārstāvji ierodas paņemt mirušo ķermeni. Parasti kārtība ir tāda, ka mirušajam ir uzvilktas autiņbiksītes, viņš ir ietīts vienreiz lietojamā palagā un ar Covid-19 pacienti ir ielikti vēl melnā maisā," skaidro Benita Brila, Vidzemes slimnīcas pārstāve.

Nelaiķa sagatavošana nodošanai morgā arī Valmierā notiekot pēc iestādes izstrādātajām vadlīnijām. Iepriekš līdzīgu pretenziju nav bijis, bet mediķi atzīst, ka, pirmo reizi tuvu cilvēku pavadot viņsaulē, var būt arī šoks par neestētisko pusi šai procedūrai.

Veselības inspekcija, kur arī ikviens aicināts ziņot par pārkāpumiem ārstniecības iestādēs, šoreiz situāciju nekomentē, jo tuvinieku rakstveida pretenzijas pret Valmieras slimnīcas personāla darbu neesot.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Nāve vizuāli nekad nav patīkama...

27.novembris 2021, 15:52 Atbildēt

Cilvēks sen jau miris, bet skābekļa pumpēšana plaušās vēl turpinās. Laikam tā jāsaprot tie zilumi.

27.novembris 2021, 15:57 Atbildēt

Mirušā apģērbšana un grimmēšana ir maksas pakalpojumi. Ligitas nezināšana, ka apbedīšanas jautājumi pašai jākārto, šokējoša!

27.novembris 2021, 16:34 Atbildēt

Es pati,nupat saskaaros ar naavi kopaa ar mammu.Es vispaar,nesaprotu,kur intensiivaas terapijas aarsti rod speeku ciiniities ar naavi un tuviniekiem.Bet kaut kaadai eetikai ir jaabuut.Tas nevar buut,ka atdod mammas mantas,visas mantas,bet vinna ir dziiva.

27.novembris 2021, 17:19 Atbildēt

Taapat,es nekad,neapratiissu to staavokli,kad cilveeka klaatbuutnee runaa par to,ka neizdziivos,bet mirstossais to dzird,bet nesannem nekaadu paliidziibu,pat nervu zaales ne.

27.novembris 2021, 17:43 Atbildēt
Gatis > 121085310383274

Pretsāpju un nomierinoši medikamenti mirstošajam jāsaņem pietiekošā daudzumā. Attīstītā sabiedrībā arī eitanāzija atļauta, Larvijai vēl tāls ceļš ejams.

27.novembris 2021, 17:59 Atbildēt

Ieklausieties, cilvēki, ja pacients nomiris no kovida, un viņu pliku vazā apkārt, tad ko mēs runājam par vakcinēšanos vai nevakcinēšanos-cik ilgi infekcija ir aktīva nomirušā cilvēkā? Piemēram kapličā no aizgājēja nevar atvadīties ja ir kovids, pat zārku ienest ne, nerunājot par to, ka varētu pavērt zārka vāku un piederīgie ielikt līdz dodāmās lietiņas-pirmajā piegājienā tiešām glabāja melnajos maisos, virsū uzliekot labās drēbes, tagad ir visi skaisti saģērbti, kurā vietā tad ir kovids, vai morgos darbinieki strādā skafandros? Neviens taču netaisa sekcijas lai gan,lai apstiprinātu diāgnozi, gan pētītu izmaiņas no slimības, un to rezultātus sistematizētu-lai turpmākajiem šīs slimības uzliesmojumiem-būtu ar ko salīdzināt un izveidot sistēmu, kā ārstēt. Nekā taču tamlīdzīga nav-ir tikai vienu dienu ar džonsonu viena deva, vēlāk jau pa ķēdīti būs jāpotējās ik dienu kā ar visām citām, un ja tagad visiem strādājošiem 2-reiz nedēļā jāiziet papildu testi, tad taču katram daudzmaz reāli domājušam cilvēkam skaidrs, ka līdzšinējā valdības politika ir blefs!

27.novembris 2021, 19:23 Atbildēt

Sveiki

Investori un projektu vadītāji, šī ir iespēja jums. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas.

E-pasts: contact@likabankinter.com

Saite: www.likabankinter.com/

Paldies

28.novembris 2021, 1:50 Atbildēt

Valdībai nav blefa. Tā izpilda saimnieku pavēles. Kaut kā tak jāpilda tas iedzīvotāju depopulācijas plāns ? Naudas tas ir tik daudz kā nekad uz to izdalīts.

28.novembris 2021, 4:42 Atbildēt

Sveiki

Investori un projektu vadītāji, šī ir iespēja jums. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas.

E-pasts: contact@likabankinter.com

Saite: www.likabankinter.com/

Paldies

28.novembris 2021, 1:50 Atbildēt

Bet man patīk ! Mūs visus šmakcinē nost un mēs kā lohi šausmināmies ka mūs nav "nošāvuši ar automātu, bet gan ar parabellumu !". Īsts nāves un morga melnais humors !

28.novembris 2021, 4:39 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:53

Jaunākās diskusijas