Pētnieks atklāj, cikos nekad nevajadzētu iet gulēt

tautaruna.lv 21.novembris, 13:02
 
unsplash.com
Jaunā pētījumā atklāts, kurš ir vislabākais laiks, lai dotos pie miera, informē "UPI".

Izrādās, ka vislabākais brīdis, kad doties gulēt ir laika posmā no 22:00 līdz 23:00.

Pētnieki uzskata, ka dodoties gulēt šajā laika posmā, var ne tikai ļoti labi izgulētis un justies enerģiski, bet arī samazināt risku saskarties ar dažādām veselības problēmām.

Dodoties pie miera ap pulksten 22:00-23:00 samazinās risks saskarties ar sirds un asinsvadu slimībām. Ja jūs ejat gulēt pirms 22:00 vai pēc 23:00 risks palielinās par 25%.

Pētnieki to skaidro ar ķermeņa diennakts ritmu. Ja gulēt ejat vēlak vai agrāk, tas tiek izjaukts.

"Cirkadiānā sistēma kontrolē ikdienas uzvedību un fizioloģiskos procesus," pauž pētnieks Deivids Plāns, Anglijas Ekseteras universitātes neirozinātnes pasniedzējs.

Bioloģiskie jeb cirkadiānie ritmi ķermenī regulē iemigšanu, temperatūru, hormonu apriti, sirds darbību un asinsspiedienu. Šī ritma traucējumi var izraisīt dažādas nepatīkamas sekas, kā rezultātā var pasliktināties kognitīvās spējas, palielināties fiziskās un garīgās veselības problēmas.

Pētnieks atklāja, ka tiešu saistību ar iešanu gulēt ātrāk vai vēlāk nevar sasaistīt ar sirds problēmām. Tomēr, ja jums ir šāds dienas ritms un jums ir sirds problēmas, tas var būt riska faktors.

Viņš iesaka doties pie miera laicīgi un no rīta agrāk piecelties, lai pirms darba dotos pastaigās. Pētnieks uzsvēra, ka īsi pirms gulētiešanas nevajadzētu lūkoties televizorā vai telefonā. Dienas otrajā pusē nedzert kafiju un pēc pulkstens 16:00 nesnaust, tādējādi vakarā varēsiet vieglāk aizmigt.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 25

 
Anonīms
 

Bla bla bla.

Ja tam "pētniekam" būtu katru rītu jāceļas četros, lai jau piecos izietu uz darbu, viņš tādas glupības nerakstītu.

21.novembris, 13:19 Atbildēt

«Egils Levits ir kā spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus. Viņš spēj visus putnus, kam nošļukuši knābji, ar savu lielo ticību Latvijas valstij un latviešu nācijai atkalt celt spārnos».

/Māra Zālīte/

21.novembris, 14:25 Atbildēt
badžoo > vova.the.vagabond

Bet kā būt ar maitas putniem? Ar tiem, kuru dēļ citiem putniem tie knābji nošļūk? /badžoo/

21.novembris, 14:51 Atbildēt

Oooo,tad jau aatri veel varat izskriet pastaidziņa:)))

22.novembris, 9:21 Atbildēt

Un vai tpc es drīkstu nošaut savus debīlos kaimiņus, kuri katru nakti ārdās līdz 24.00 vai pat 00.30? Menti uz viņu izdarībam nekā nereģē, menti dzīvo pēc principa- kamēr kāds nav noslepkavots mēs neiejaucamies...

21.novembris, 14:08 Atbildēt

Mans kaimiņš arī trakoja ar draugiem daudzus gadus,bet tagad paralizēt un nekā! Tagad es taisos uzdancot lai zina kā tas ir kad miera naktī nav nekad.

21.novembris, 15:23 Atbildēt
Husko Husko > inara.laima

Ļjoti smiekliigi....

22.novembris, 9:22 Atbildēt

Lieliski, tieši tā arī daru, ar ļoti retiem izņēmumiem.

21.novembris, 15:01 Atbildēt

Jā, pētījums būtu balstīts uz ko?

Vēl Gorbačova laikā iznāca brošūra par dzīvības ritmiem. Tur diennakts bija sadalīta pa divām stundām - aktīvās nomaina neaktīvās, bet tās aprēķina pēc saules lēkta. Stundu pirms un stundu pēc ir aktīvā fāze un tad ir jāceļas, jo pa īstam pamosties izdosies tikai kad sāksies aktīvā fāze. Pretējais ir vakarā, kad aktīvā fāzē būs jāskaita aitiņas, bet tur arī ir interesanti - aitiņas jāskaita atpakaļ, bet ne uz priekšu, jo skaitot uz priekšu notiek visu procesu aktivizēšana, bet ne atslābināšana. Atceros omi, tā vispār ar sauli cēlās un ar sauli gāja gulēt. Nodzīvoja pāri astoņdesmit gadiem.

21.novembris, 16:34 Atbildēt

Un vēl tajos laikos bija apraksts par kādu novērojumu kādā Krievijas pilsētiņā, kurai cauri vijās dzelzceļš. Kad sācis braukt ātrvilciens, kurš šajā pilsētiņā nekad nepiestāj, tikai braucot gar staciju palaiž skaļu garu signāl pūtienu, pilsētiņā sācies īsts baby bums. Sākumā nesapratuši iemeslu, bet vēlāk noskaidrojies, ka pēc garā pūtiena pulksten piecos no rīta, visi pamodušies, bet celties pārāk agrs,miegs arī vairs nenāk . Ko darīt? Protams, jāsāk darbi pa gultu, tur arī visa atbilde.

21.novembris, 16:52 Atbildēt

Vispār, jautājums, cikos cilvēkam gulēt jāiet, nav diskutējams.

Tas "pētnieks", acīmredzot, ir tūtiņdreijers, kurš no rīta var gulēt cik vien vēlas.

Manā pilsētā beķerejas veras jau piecos no rīta, tad nu cepējiem darba rīts sākas trijos- lai piecos maizītes būtu gatavas un karstas.

Cik zinu, lauku cilvēki arī ceļas pirms ausmas- gotiņas jāslauc un milzumdaudz citu, neatliekamu darbu.

Un, lūk, tiem cilvēkiem ir agri gulēt jāiet.

21.novembris, 18:08 Atbildēt

Vēl tikai trūka , ka kāds mani regulēs, cikos iet gulēt, es gulēt eju pret rītu, kad esmu izgulējusies, tad mostos. Jā, vasarā es ceļos agrāk, jo aizkarus neturu.

21.novembris, 18:57 Atbildēt

Un kā ar vasaras laiku un ziemas laiku?

21.novembris, 21:00 Atbildēt

tas pētviekam ir par sarežģītu.

21.novembris, 21:40 Atbildēt
Beatrise Ezera > stavus.grudejs

Tiešām.

21.novembris, 22:02 Atbildēt

Kāda jēga kaut ko pētīt ja visu sačakarē tā pulkstens griešana!

21.novembris, 21:54 Atbildēt

Pulkstenis jāgriež par 2 stundām.

21.novembris, 22:03 Atbildēt

Te citi man par celšanos no rīta agri jo agri uz darbu... Pētnieks ir aizmirsis ne tikai par jums, bet arī par cilvēkiem, kuri reizēm pēc vieniem naktī tikai atnāk mājās no darba. 🤣 Diez vai kāds būs apmierināts, ja cilvēki sāks iet gulēt vēl turpat darba vietā. 😀 Tāpat taču ir arī cilvēki ar nakts maiņām.

Drīzāk ticami ir tie apgalvojumi, kuri saka, ka vienkārši vajag pieturēties pie sava ritma. Apmēram vienā laikā iet gulēt un vienā celties. Tiesa, arī ne vienmēr sanāk, bet pašsajūta tiešām ir labāka, ja kādu brīdi sanācis pieturēties apmēram pie vieniem laikiem.

22.novembris, 1:25 Atbildēt

Un ko darīt, ja man jau 20:00 nāk miegs? Sešos esmu darbā. Kad pagriež rudenī to stundu atpakaļ, tas jau ir galvenais veselības problēmu radītājs.

22.novembris, 5:02 Atbildēt

Nē. Tā sauktais “vasaras laiks” rada veselības priblēmas. Rudenī ir atpakaļ dabiskais joslas laiks.

22.novembris, 9:34 Atbildēt

Kā tad! Diženais pētnieks noteikti agrāk par 8 - 9 no migas ārā neraušas. Lai pamēģina celties 5, tad labākais laiks iet gulēt izrādīsies 9 vakarā.

22.novembris, 9:32 Atbildēt

😆😆😆😆😆😆😆🍑

22.novembris, 9:52 Atbildēt
Fra

Tas nav pētījums, kā virsrakstā teikts. Tas vispār nav nekas!

22.novembris, 11:38 Atbildēt

Līmenis šim rakstiņam ir- VIENA TANTE TEICA.

22.novembris, 12:05 Atbildēt

Un kā tad ar pulksteņa griešanu uz vasaras un ziemas laiku?

22.novembris, 13:10 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:14

Jaunākās diskusijas