"Trakas mokas"; Ar Covid-19 inficēta latviete par redzēto slimnīcās

tautaruna.lv 27.oktobris, 17:30
 
f64.lv, Kaspars Krafts
Kāda Latvijas iedzīvotāja mikoblogošanas vietnē Twitter atklāti dalījusies ar savu stāstu par inficēšanos ar Covid-19.

Oktobra vidū sieviete rakstīja, kā jūtas ar pozitīvu Covid-19 testu.

"Mani drebina drebuļi un trīcina trīcekļi, mani šausmina šausmas, mana sirds gurst un kājas atsakās klausīt” - precīzs raksturojums kā jūtos ar pozitīvu C19. Viena no grutākajām lietām - bailes. Par sevi (jo riska grupa), par ģimeni, lai neaplaižu…" viņa rakstīja.

Zināms, ka sieviete ārstējās slimnīcā, kur nācās noskatīties arī uz citiem Covid-19 pacientiem. Viņa secina - nevakcinētajiem Covid-19 norit smagāk.

"Ja jau pirms kāda lika nosūdzējos, ka slimoju, jānoziņo, kā sokas. Nu jau nedēļu slimnīcā, beidzot jūt uzlabojumus. Ja nebūtu potes, bail domāt, kas būtu. Visas palātas biedrenes bez potes - visas mocās traki. Nevarētu gan teikt, ka man ļoti viegli, bet nu salīdzinoši vieglāk," viņa raksta.

Tikmēr, kā ziņots, Covid-19 izplatības dēļ situācija Latvijas slimnīcās ir smaga. Piemēram, Daugavpils reģionālajā slimnīcā katru dienu mirst seši līdz desmit Covid-19 pacienti, nerēķinot tos, kas bijuši inficējušies, bet kuriem nāves pamatiemesls bijusi kāda cita saslimšana, LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Slimnīcas vadītājs stāstīja, ka pašlaik slimnīcā ir 250 Covid-19 pacienti, 19 no kuriem ir ļoti smagā stāvoklī. Vakcinēto īpatsvars starp šiem pacientiem esot aptuveni desmitā daļa, turklāt vakcinētie, kas nonāk slimnīcā, pārsvarā ir seniori ar citām smagām veselības problēmām.

Semjonovs informēja, ka daži ar Covid-19 sasirgušie līdz slimnīcai nonāk ārkārtēji smagā stāvoklī un mirst jau uzņemšanas nodaļā, bet daži pat ceļā uz slimnīcu.

"Esam uz izdegšanas robežas," mediķu darbu slimnīcā pašreizējos apstākļos raksturoja ārstniecības iestādes vadītājs.

Kā uzsvēra slimnīcas vadītājs, kopumā tas viss ļoti skaudri norāda, cik ļoti būtiska ir vakcinēšanās pret Covid-19. Tomēr arī pašā slimnīcā joprojām ir problēma ar vakcinēšanos, kas norit gausi. Semjonovs cer, ka novembra sākumā būs vakcinējušies 60% no slimnīcas darbiniekiem. Lielākās problēmas šajā ziņā esot ar jaunāko medicīnas personālu, piemēram, sanitāriem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Viņa ir vakcnējusies ar Astra Zenecu. Vēl tikai 26, maijā rakstīja "Tā atvieglojuma sajūta pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ir neaprakstāmi kolosāla! Ja lietotu alkoholu, gandrīz vai šampi atrautu vaļā!"

Tde nu bija! Nav pat 5 mēneši no otrās vakcīnas, kad šī guļ slimnīcā nedēļām ilgi! Un tak vēl jauna sieviete, nevis 80gadniece ar slinku imūnisistēmu.

27.oktobris, 17:40 Atbildēt

Man ari ir astra zeneca. Nupat mans ģimenes loceklis- ari vakcinets- ir saslimis.. bet paldies dievam viegli

28.oktobris, 20:19 Atbildēt

Pētījumi liecina, ka vakcīnu nodrošinātā imunitāte nav mūžīga, turklāt tā nav 100%-īga. J&J viszemākā im7nitāte, un visīsāko laiku, tad AStra Zeneca, Pfizer un Moderna. Pret gripu arī jāvakcinējas katru gadu no jauna. Un pirmreizējai ērču encefalīta vakcīnai tu arī duries trīs reizes, pēc tam jāatjauno. Stingumkrampji (kombinēta vakcīna) — bieži tu pat neuzzini, ka tev iešpricēja vakcīnu, jo tas pieder pie lietas, pie ārstēšanas asiņojošas traumas gadījumā.

27.oktobris, 17:47 Atbildēt

Vispār jau tā nedrīkst būt, ka cilvēks neuzzina, kas viņam iešpricēts. Arī traumu gadījumā, ka dota stingumkrampju vakcīna, ta jāparādās slimnīcas izrakstā un jābūt fiksētam e-veselībā un civēka Potēšanās pasē. Ja ir tādi mediķi, kas kaut ko pa labi un pa kreisi šļircina, bet pacienta dokumentācijā nefiksē, tad ir darbs Veselības inspekcijai.

27.oktobris, 19:02 Atbildēt
Rolands > ilze.617678f834722

Lai nebūtu jāpārdzīvo par katru sīku skrambu, ka var trāpīties stingumkramju ierosinātājs, prātīgi cilvēki vakcinējas uz priekšdienām( Vakcīna kopā ar pretdifterijas vakcīnu)darbojas vairākus gadus. Atceries, ka stinguma krampju ierosinātājs nevakcinētam ir 100% nāvējošs, nāve šausminoša, labāk nepārbaidīt, ierosinātājs sastopams Latvijas augsnē, strādājot ar zemi izredzes pie ievainojumiem samērā lielas.

27.oktobris, 19:35 Atbildēt
josh > ilze.617678f834722

Izrakstā parādās, bet jautāt neviens nejautā, vai vajag. Tā kā man slimības dēļ šad un tad nākas nokļūt slimnīcā (epilepsija, kad zaudē samaņu un sasit galvu, piemēram), man pret stingumkrampjiem ir bijusi vakcīna vismaz reizi divos gados, kaut arī atjaunot vajag laikam reizi piecos vai desmit. Kad tu esi bezsamaņā, neviens nepajautā. Es jau ilgi dzīvoju Rietumeiropā, mums e-veselība tikai tagad sāk parādīties, pat īsti nesaprotu, ko tas nozīmē. Redzu zāles, kas man ir izrakstītas, bet vēl nav izņemtas, rentgena uzņēmumus galvai (saistībā ar to, ko skaidroju augstāk), bet neredzu visas asins analīzes vai implantus.

27.oktobris, 20:13 Atbildēt

Kurā valstī tu dzīvo?

Tas interesē sakarā ar e- veselību. Kurā zemē vēl tāda lieta ir?

Es dzīvoju Vācijā, e- veselības šeit nav un nebūs. Vajadzības nav.

27.oktobris, 23:04 Atbildēt
josh > 583738203030947

Beļģijā.

28.oktobris, 13:03 Atbildēt
josh > 583738203030947

Vajadzība principā ir. Esmu bijis četrās slimnīcās. Būtu tikai labi, ja katrā no tām varētu apskatīties manas iepriekšējās asins analīzes, implantus,ja jātaisa MRI (magnētiskā rezonanse), zāles, kuras man jālieto utt. Katrs var arī norādīt, kam atļauta piekļuve datiem. Es esmu atļāvis visām medicīnas iestādēm. Turpat arī var redzēt, kurš datiem ir piekļuvis.

28.oktobris, 13:10 Atbildēt

Tu agrāk rakstīji par Vācijas medicīnas izmaksām, varu pateikt, ka Beļģijā medicīna nav pilnīgi par velti. Kad es pēdējo reizi biju slimnīcā sakarā ar epilepsijas lēkmi, man nācās samaksāt vairāk par 300 €. Un slimokase maksāja vairāk nekā 3000 €.

28.oktobris, 13:13 Atbildēt

Švacinēta bāba aiņem slimnīcu!Kā nav kauna...

27.oktobris, 19:52 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:19

Jaunākās diskusijas