Nevaram paļauties uz sabiedrības godaprātu! Latvijas profesors skeptiski par "lokdauna" beigām

tautaruna.lv 27.oktobris 2021, 13:47
 
Dāvis Ūlands/F64
Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ģirts Briģis, viesojoties kanāla TV3 rīta ziņu raidījumā "900 sekundes", skeptiski izteicies par "lokdauna" termiņiem.
Ģ. Briģis norāda, ka vērtējot situāciju no epidemioloģiskā aspekta, viņš uzskata, ka "cerēt uz lieliem brīnumiem nav liels pamats".

Tomer viņš atzīmē, ka šādi lēmumi nav tikai epidemioloģiska rakstura lēmumi, bet tie balstās arī sabiedrībā, ekonomikā un sociālajos jautājumos.

"Diemžēl mēs nevaram, atšķirībā no daudzām citām pasaules valstīm, paļauties uz mūsu sabiedrības godaprātu. Tas nozīmē, ka cilvēki apzinās, ka jāizvairās no kontaktiem, bet mēģinās atrast katru mazāko iespēju šo rekomendāciju neievērot, pārkāpt, pulcēties," pauž profesors.

Viņš atzīmē, ka katrs "solītis", ar kuru tiek sniegtas lielākas iespējas, atkal palielina risku inficēties.

Kā zināms, no 21. oktobra līdz 15. novembrim Latvijā noteikta mājsēde, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Lūk, no tik vispārīgu pieņēmumu, ka visi ir nelieši, tiražēšanas medijiem būtu jāatturas par katru cenu. God. prof. Briģis te neko citu nedara, kā sēj paniku un ceļ trauxmi, kur tai nav jābūt. Lokdaunis ir tikko sācies, bet viņam viss jau ir skaidrs. Tā vietā varēja labāk neautoritatīvā manierē pastāstīt, kā rīkoties, lai šī negodprātīgā sabiedrība taptu par godprātīgu, bet izskatās, ka tāds nav uzstādījums...

27.oktobris 2021, 16:55 Atbildēt

Cien.profesor,izskatās ka gudrība lien tev pa ausīm ārā.Nevar cilvēkus katrā valstī sabāzt visus vienā maisā,tad jau vis būtu kā cūku fermā,atnāk slimība visus kā vienu likvidējam.Katra valsts ir atšķirīga un katrā valstī cilvēki atšķiras ,likumi dažādi un apstākļi dažādi.Tev ar augstāko izglītību to vajadzētu saprast,ja ne jāskatās vai diplomu neesi nopircis.

27.oktobris 2021, 18:11 Atbildēt

Ko tu "gudram" padarīsi...

27.oktobris 2021, 23:28 Atbildēt

Cilvēki neievēro ierobežojumus, tas ir fakts. Nekas labi domāts nevar īstenoties, kamēr sabiedrība nepaliks gudrāka un neievēros pašu galveno. Pareizi uzliktas maskas un 2 metru distanci. Palūgsi uzlikt masku uz deguna arī un aiziet 2 metru atstatumā, saņemsi pretī rupjas piezīmes. Sabiedrība diemžēl Latvijā ir uz ļoti zema attīstības līmeņa.

28.oktobris 2021, 11:41 Atbildēt

Protams sabiedrība arī ir dažāda, bet pirmais uz ko nevar paļauties ir valdība....

30.oktobris 2021, 12:04 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:47

Jaunākās diskusijas