"Pfizer" apgalvo, ka vakcīna ir efektīva bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem

tautaruna.lv 23.oktobris, 11:40
 
Dmitrijs Suļžics / F64
"Pfizer" ziņo, ka uzņēmuma vakcīna ir vairāk nekā 90% efektīva Covid-19 profilaksē bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem, piektdien paziņoja uzņēmums. Ziņojumā norādīts, ka 90,7% gadījumu novērsa jebkādus vīrusa simptomus. Provizoriski, vakcīna lietošanai maziem bērniem tiks apstiprināta līdz novembra sākumam, raksta portāls people.com.

Uzņēmums iesniedza datus no saviem klīniskajiem pētījumiem “Pārtikas un zāļu pārvaldei” pirms federālās veselības aģentūras sanāksmes otrdien, kurā ārējo konsultantu grupa izskatīs “Pfizer” lūgumu piešķirt ārkārtas lietošanas atļauju savai vakcīnai šajā vecuma grupā.

"Pfizer" pētīja efektivitāti divu 10 mikrogramu devai, kas tika ievadītas ar 21 dienas intervālu bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem, kas ir trešdaļa no devas lieluma, ko lieto pieaugušajiem un bērniem nākamajā vecuma grupā, 12 līdz 18 gadiem. Pētnieki apgalvo, ka deva bija droša vecuma grupai.

No 2268 bērniem, kas piedalījās pētījumā, 16 bērni, kuri saņēma placebo, saslima ar Covid-19, salīdzinot ar trim, kuri bija saņēmuši vakcīnu.

Izmēģinājuma laikā nebija novēroti riski, sacīja uzņēmums, nebija miokardīta vai sirds iekaisuma gadījumu. Ja nolemj atļaut Pfizer vakcīnu, tā būs pirmā vakcīna pret Covid-19, kas pieejama maziem bērniem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 2

 
Anonīms
 

''Pfizer" apgalvo....Lūdzu turpat blakus oficiālus pētījumus- kādi pētījumi, uz kā šī pētījumi ir veikti!? Ar apgalvošanu vien ieinteresētai zāļu aģentūrai nepietiek!!!

23.oktobris, 14:26 Atbildēt

Man, ārstam un savulaki klīnikajos pētījumos strādājušam nav īsti skaidrs, kā no 2268 bērniem tikai 16 saaslima ar COVId, un kas tie par mistiskiem 3 bērniem, kuri saņēma vakcīnu. Piedodiet, bet pētījumos parasti ir 2 grupas ar līdzīgu dalībnieku skaitu katrā grupā. Ja sadalam 2268 uz 2, tad no 1134 bērniem, kas nebija vakcinēti ar COVId 19 saslima tikai 16, savukārt otrā grupā no 1134 bērniem ar vakcīnu saslima 3? Ok, saslima 5 reizes retāk. Taču uz 2268 bērniem arī par endokardītu nevar spriest, jo tam bija vajadzīgs daudz lielāks pētāmo objektu skaits. Un cik no saslimušajiem bērniem izveidojās endokardīts? Šoreiz lūdzu ilgāku pētījumu pirms ķerieties pie bērniem. Šoreiz esmu profesora V. Kera viedokļa pusē. Neskriet ar pieri sienā, bet nogaidīt.

23.oktobris, 20:50 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:07

Jaunākās diskusijas