Skaudrs stāsts: Mediķei Covid-19 atņem abus dēlus

tautaruna.lv 12.oktobris, 17:30
 
Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency
Kopš pandēmijas sākuma Latvijā miruši 2806 Covid-19 slimnieki. Divi cilvēki no šīs statistikas ir kādas vienas ģimenes traģēdija, vēsta "Panorāma"
Ar dažu dienu starpību Rīgā, Stradiņa slimnīcā un “Gaiļezerā” - no Covid-19 mira divi brāļi. Viņi bija talantīgi programmētāji, bet vakcinējušies nebija, jo uzskatīja, ka darbs pie datora sargā no satikšanās ar vīrusu.
Aizpagājušajā sestdienā abi gados jaunie Covid-19 upuri tika guldīti zemes klēpī. Ārsti, kuri bija liecinieki šai traģēdijai, joprojām nespēj samierināties ar tik bezjēdzīgu divu jaunu cilvēku nāvi.

Turklāt viņu mamma arī ir ārste, taču pati potēties pret Covid-19 izlēma tikai nesen. “Viņa novakcinējās dažas dienas [iepriekš], pirms viņa inficējās,” pastāstīja Stradiņa slimnīcas 14. nodaļas virsārste, pulmonoloģe Zaiga Kravale.

Abi dēli vakcinējušies nebija. Un tieši viņiem abiem slimības gaita izvērtās ļoti smaga. “Tie bija puiši zem 30 [gadiem], kas strādāja labu, kvalificētu darbu. Dzīvoja joprojām kopā ar mammu. Un tas iemesls, kādēļ nevakcinējās - mēs pie datora un no mājas neizejam. Bet, būsim godīgi, nevar jauni cilvēki neiziet no mājas, un viņi visi trīs gandrīz reizē inficējās,” pastāstīja Kravale.

Sākotnēji saslimusī mamma tika atvesta uz Stradiņa slimnīcu, bet abus brāļus ārstēja “Gaiļezerā”. Taču viņu stāvoklis strauji pasliktinājās, un vienu no brāļiem pārveda uz Stradiņa slimnīcas intensīvo terapiju, kur pievienoja EHMO ierīcei. Tā ar ļoti lielu jaudu pacienta asinīs pievada skābekli. Arī mamma bija skābekļa atkarīga, bet viņai pietika ar masku.

“Tas traģisms bija, ka mamma bija pie mums, un bija skaidrs, ka diemžēl puisis neizdzīvos.

Un mūsu komanda divas reizes veda mammu lejā atvadīties no sava dēla.

Viņa sēdēja viņam blakus, pie šīs atbalsta sistēmas. Un viņa sēdēja blakus, bet otrs puisis, kas bija “Gaiļezerā”, nomira pirmais. No viņa mamma netika atvadīties, un arī viņu [mammu] pašu mēs varējām izrakstīt tikai dienu pirms abu dēlu bērēm,” pastāstīja Kravale.

Mammas neizmērojamās bēdas un abu brāļu bezjēdzīgā nāve arī Covid-19 nodaļās strādājošajiem bija ļoti emocionāls pārdzīvojums.

“Tas, kas šobrīd notiek slimnīcās, ir milzīgs, milzīgs vilnis ar bēdām, ar izmisumu, ar nelaimi, kur daļa no pacientiem aizies bojā. Pie situācijas, kad tas varētu nenotikt,” pauda pulmonoloģe.

Covid-19 nodaļu ārsti ir pārliecināti, ka arī saslimšanas gadījumā vakcīna noteikti būtu sargājusi no tik dramatiska iznākuma.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 14

 
Anonīms
 
Dzēsts lietotājs

es tak teicu,ka kovids iznīcina visus mediķu radus.Kabu Muri ari visi radi nomira kovida mokās ieskaitot 31 gadus veco sportisko brālēnu.Žēl brālēna

12.oktobris, 17:39 Atbildēt
Mia

Un tu izdziivoji?

12.oktobris, 23:06 Atbildēt

Nu já,milzígais bédu vilnis ir tikai tad,ja nomirst ar covid.Kad jauni cilvéki mirst ar ko citu,tad ir ok.Bédu vilnis nav.Pretígi lasít tádu liekulíbu.

12.oktobris, 17:54 Atbildēt

...Ābolēni no ābeles...

12.oktobris, 19:34 Atbildēt

Ļoti,ļoti žēl šo jauno cilvēku.Līdzjūtība viņu mammai,smagi !

12.oktobris, 19:34 Atbildēt

Drausmīgi.

12.oktobris, 19:51 Atbildēt

Ar nepacietību gaidīšu A.Kincas nākamo šausmeni Panorāmā,viņai labi padodas.

12.oktobris, 20:50 Atbildēt

Tā tiem antivaxeriem vajag! Nemaz nav viņu žēl.Arī mutere varēja nolikt karoti!!!

12.oktobris, 21:29 Atbildēt

Tu lops pirmais atmetīsi pedāļus no savas vakcīnas. Domā ko raksti,ja ir ar ko domāt.

12.oktobris, 22:12 Atbildēt

Kur tu biji,kad dievs dalija smadzenes!!??????

15.oktobris, 12:03 Atbildēt

Mamma,kā vakcinētā ,pirmā saķēra Covid un inficēja abus dēlus... Diemžēl viņas vaina.Labi ,ka nezin.

12.oktobris, 21:36 Atbildēt
Mia

Un nez kaa aarstes deeli domaaja nesakjert kovidu, aita tu.

12.oktobris, 23:07 Atbildēt

Gadu nevakcinējās un nesaķēra. Ievakcinējās, saslima, un mājās atnesa.

Ko tur labu ievakcinēja? Vīrusiņu?

13.oktobris, 7:47 Atbildēt

Māte savakcinējās un pati inficēja savus dēlus, jo vakcinētie 10 dienas ir covid pozitīvi.

15.oktobris, 18:30 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:31

Jaunākās diskusijas