"Samesti krustu, šķērsu"; Kurzemē atrod karavīru mirstīgās atliekas

tautaruna.lv 17.oktobris, 18:47
 
Ekrānšāviņš no video/LTV
Kritušo karavīru meklēšanas vienība "Leģenda" nesen rīkoja starptautisku ekspedīciju, kuras laikā Kurzemē tika meklēti 2. pasaules karā nepienācīgi apglabātie kritušie karavīri, vēstīja LTV "Dienas ziņas".

Informācija par to, ka Zaņas pagasta Lielajā silā esošās 384 Padomju armijas karavīru mirstīgās atliekas ir jau pārapbedītas Ezeres brāļu kapos, atrodamas 1948. gadā rakstītā izpildkomitejas ziņojumā. Tomēr kritušo karavīru meklēšanas vienībai “Leģenda” te pavērās pavisam cita aina.

Vairāk nekā metra dziļumā atrastas daudzu krustu šķērsu samestu padomju karavīru mirstīgās atliekas.

Meklēšanas vienības “Leģenda” biedrs Viktors Duks skaidro: "Bija viena liela problēma - viņi glabāja savus karavīrus vairākos slāņos, viena liela bedre un divi trīs slāņi. Kad iznāca pavēle 1947. gadā, lai pārnestu mazos apbedījumus lielajos karavīru apbedījumos, tad vietējās pašvaldības organizēja vietējos iedzīvotājus, viņi veica šo ekshumāciju, bet jūs varat iedomāties, kāda putra tur bija, rupji runājot. Pirmo slāni bija noņēmuši, otrais, trešais slānis paliek, bet papīros bija ierastīts - pārapbedīts."

Kritušo karavīru meklēšanas vienība "Leģenda" ik gadu rīko apjomīgas meklēšanas ekspedīcijas, kad atbrauc biedrības biedri arī no ārzemēm. Pandēmijas dēļ pērn tāda nenotika, šogad te sabraukuši cilvēki ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem. Ekspedīcija notika piecas dienas. Pirmajā, pēc aculiecinieku stāstītā, Saldus novada Remtes pagasta doktorātā un Kaulačos tika meklēti 2. pasaules karā kritušie vācu karavīri. Tos tomēr neizdevās atrast.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Šiem jau nebija īpaša cieņa arī pret savējiem kritušajiem biedriem, daudz stāstu ir par to dzirdēts.

17.oktobris, 19:18 Atbildēt

Padomju armijai % bija daudz vairāk kritušo kā fašistiskai Vācijai. Vēl arī Staļins prasīja nerēķināties ar kareivju upuriem. Ļeņingradas purvos vēl pavisam nesen atrada vispār neapbedītus kritušos kareivjus, kā viņi kaujas laukā bija saļimuši, tādās pozās arī viņu skeleti tika atrasti - ar ķiverēm galvā, ar šautenēm rokā.

17.oktobris, 19:55 Atbildēt

Kā vienmēr, tikai sarkanie. Tas, ka citās vietās guļ arī citi, tas jau nekas īpašs. Leģenda tā arī būs leģenda..

17.oktobris, 20:29 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:37

Jaunākās diskusijas