Epidemiologs par Covid-19 Latvijā: Šoruden slimnīcās varētu nonākt 20 000 senioru

tautaruna.lv 22.septembris, 13:09
 
Ekrānšāviņš no video
Ja šajā rudenī Latvijā ar Covid-19 inficētos kaut trešdaļa cilvēku, kuri ir vecāki par 65 gadiem, tad slimnīcās ievietoto Covid-19 slimnieku skaits pārsniegtu kopējo pandēmijā hospitalizēto skaitu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" stāstīja epidemiologs un blogeris Ņikita Trojanskis.

Viņš iezīmēja skaudru scenāriju, ņemot vērā, ka no 530 000 cilvēku, kuri vecāki par 65 gadiem, nav vakcinējušies 230 000.

Trojanskis modelēja situāciju, kurā trešdaļa no viņiem - ap 79 000 - inficējas ar Covid-19.

Pat tad, ja cilvēkiem nav nekādu hronisko saslimšanu, risks nonākt slimnīcā ir ceturtdaļai no inficētajiem.

Tādējādi hospitalizēti varētu tikt aptuveni 20 000 šajā rudenī.

Trojanskis piebilda, ka kopš pandēmijas sākuma kopā slimnīcās ievietoti tikai 15 000 Covid-19 slimnieki. Viņš atgādināja arī, ka joprojām slimnīcās var nonākt cilvēki ar hroniskām slimībām, kā arī Covid-19 slimnieki no citām vecuma grupām.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Ja tantei būtu tas, kas ir onkulim, tad tante arī būtu onkulis. Nu ko var tukši muldēt, visu laiku slimnīcās, 90% ir seniori , izņemot traumas, kur ir arī jaunie, droši var teikt 50% : 50%.

22.septembris, 13:21 Atbildēt
ivo

Vēl viens klauns...kur atrod tādus pamuļķus....

22.septembris, 13:21 Atbildēt

Kādēļ jāārstē tikai kovidnieki un jau atsakot plānotās operācijas? Rindas kārtībā, lūdzu.

22.septembris, 13:50 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

nu tāpēc jau viņus dur,lai pekas atmest,ja neatmet tad slimnīcā.Palasat jauns lv ko raksta,trombi,neaulība un tt,bet tie vakcīnfani nesaprot kāpēc negrib durties citi.Kovidfani ,jūs esat apbrīnojami idioti. Pandēmija !!1 Bet kur dirsā tā ir??Vienu brīdi slimnīcā bij 140 slimnieku no pāris miljoniem iedzīvotāju.Pandēmijas nav un nav bijis.

22.septembris, 13:54 Atbildēt

Dēļ šitiem "gudriniekiem" es gandrīz akla varēju palikt. Tos maitas varētu salikt maisos. Ja pusgadu bija jāgaida operācija, tikai, dēļ pimpariņa ierobežojumiem. Lai iet d...t,nākamās vēlēšanās, lai paši par sevi vēl.

22.septembris, 14:03 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > jelena.sergejeva

vajadzēja '' pateicību'' dot,nebūtu rindas. Visi tie ierobežojumi cirks,kad veikali bij it kā'' kovida'' dēļ ciet ,visi viņi nelegāli strādāja.Es uz auto daļu veikalu zvanu,piesaku un braucu.Durvis šis attaisa ,ieeju,aizslēdz,izeju un atkal tipa veikals nestrādā.Cilvēki jau nav idioti,lai bankrotētu šito feiku dēļ.Visi auto detaļu piegādātāji ari kā strādāja tā strādāja,tikai nodokļus nemaksāja.Nebij nekas mainijies ,bet tikai nelegāli bez čekiem un tt.A čeki tikai valstij vajadzīgi,bet ne man.Man bij labāk, jo bez čeka lētāk.Kas zaudētājs ?

22.septembris, 14:32 Atbildēt

Bet tā jau bija, par savu naudu apmēram 700€,varēja kaut nākamajā dienā tikt. Pie tam bija vienalga, pozitīvi testa rezultāti, vai negatīvi. Piekāšu es tādu stulbumu ar visiem covidiem, lai paši indējas cik lien iekšā.

22.septembris, 16:35 Atbildēt

Šitam jaizsit zobi,lai atbild par tirdziņu ja šitas viss nebūs.

22.septembris, 17:00 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:09

Jaunākās diskusijas