Skolotājas viedoklis par vakcinēšanos saceļ vētru soctīklos

tautaruna.lv 12.jūlijs, 11:30
 
Romāns Kokšarovs/F64
Skolotājas un rakstnieces Māras Ozolas ieraksts par vakcinēšanos pret Covid-19 sociālajā tīklā sacēlis īstu vētru - liela daļa komentētāju steidza nepiekrist pedagoģes paustajam viedoklim.
Skolotāja atklāj, ka pati ir vakcinējusies pret Covid-19 un pauž atbalstu vakcinēšanās procesam.

"Es kaut ko tiešām nesaprotu.

Visa TV un citi mediji pilni ar jautājumu: kā mācīsim un mācīsimies rudenī? Ne jau par izglītības reformu ir runa, bet par vienkāršu faktu, ka skolotāji negrib potēties. Un tā ir lieta, ko es tiešām nesaprotu. Iedomājos - ja es nebūtu potēta un kāds no maniem skolēniem vai viņu ģimenes locekļiem saslimtu, man taču gribot negribot būtu jādomā, ka varbūt tieši es esmu padevusi tālāk to nelaimi. Kā tad lai es tālāk dzīvotu? Ar tādu sirdsapziņu! Vai es to varētu nomierināt ar domu, ka man ir tiesības uz savu viedokli, ka man var rasties kādas blaknes no potes? Taču ne! Un ja vēl tam bērnam būtu smaga slimības gaita vai kādas ilgstošas sekas!... lai cik maza būtu šāda iespēja, man jādara viss, lai to nepieļautu.
Ja man tas vienalga, tad, pie velna, kas es par skolotāju!
Un, ja paskatās no otras puses, arī nekas labs nerādās. Ja es nebūtu potēta, tad ar saviem gadiem un slimību buķeti ik dienu skolā vadītu kā zem ložmetēju stobriem. Skolnieki (un, protams, arī dārziņu bērni) taču ir īsti vīrusu un citu nejaucību pārnēsāšanas lielmeistari. Kad turos no tiem pa gabalu tālmācības vai atvaļinājuma laikā, praktiski neslimoju. Pietiek aiziet uz skolu, un gatavs! - iesnas vai kas nopietnāks klāt. Kā varētu domāt par stundas vadīšanu vai citām amata lietām, ja visu laiku jāpatur prātā, ko drīkst vai nedrīkst darīt un ka tik šie mani neaplaiž. Un tad vēl pašai visvisādi noteikumi jāievēro.
Nē, sirsnīgi pateicos! Jau esmu izdarījusi visu, lai pasargātu sevi, savu ģimeni un savu sirdsapziņu. Un nemaz nejūtos ne apspiesta, ne piespiesta, ne nozombēta, tieši otrādi - atvieglota, ka no savas puses esmu darījusi visu iespējamo.
Starp citu, pirms 200 gadiem tieši skolotāji (kas tolaik skaitījās inteliģences pārstāvji) centās pierunāt vecākus potēt savus bērnus pret bakām. Netrūka zinošu cilvēku, kuri ne sliktāk par sociālajiem tīkliem izplatīja drošas un pārbaudītas ziņas, ka potes ir sātana izgudrojums un potētie pa taisno nonāks ellē (Bila Geitsa vecmāmiņa,redz, tad vēl nebija dzimusi), ka pote izraisīs slimību, ka nopūs roka vai kāja utt. vai tas neko neatgādina? Nomira daudzi cilvēki, kurus būtu varēts izglābt. Vēsture atkārtojas," viņa pauž savu viedokli.
Jāpiebilst, ka komentāros daudzi Facebook lietotāji steidza izteikt savu viedokli. Lielākā daļa tomēr nepiekrīt skolotājas paustajam.
"Interesanti kā visus šos gadus bērni mācījās un skolotāji strādāja visādos apstākļos??? Visi izdzīvoja. Kas slimoja, tas ārstējās. Nesaprotu, kāpēc tagad veselais saprāts ir kaut kur pazudis? Ir laiks saprast, ka tas ir ikgadējs sezonāls vīruss, kas ir bijis ir un būs, un potēties pret to vai nē, katrs lemj pats. Un tikai."
"Ar vienu vārdu sakot - vai šai kundzei nebūtu laiks iet pensijā? Ja cilvēks neorientējas apkārt un pasaulē notiekošajos procesos, tad ko viņa var iemāciīt bērniem?"
"Dievs pasarg bērnus no tādas, kas domā, ka tagad nu būs sapotēta paraugskolotāja, a tie vārguļi bērni (no kuriem tad šai mūžīgi iesnas un vājums piemetās), tie nu tie vainīgie!!! Dievs pasarg bērnus no šādas!"
Tikmēr daļa pauž atbalstu skolotājas teiktajam.
"Ja visi skolotāji tā domātu mums nebūtu problēmu ne veselības ne izglītības jomās."
"Paldies Jums par šo drosmīgo viedokli! Šobrīd ir tā, ka normālie vakcinētie cilvēki nedrīkst izteikt savas domas un uzskatus-momentā tiek norieti."
"Pilnīgi piekrītu Tev, Māra! Es arī gribu, lai skolas būtu atvērtas un drošas, lai mūsu bērni un mazbērni nesaslimtu skolā! Un ceram, ka Izglītības ministrija un valdība to nodrošinās!"

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 69

 
Anonīms
 

Vairāk tādu skolotāju!!!

12.jūlijs, 11:50 Atbildēt

Yes

12.jūlijs, 18:17 Atbildēt

mentala mēra izplatttīājai nav tiesību kāju spert skolā-- morali kropla veca sttulba un kompleksaina dura samaiajošu piemēru rāda -------- tādam nav tiesību mācīt par labu un ļaunu --

12.jūlijs, 21:24 Atbildēt
Juris Polunins > saul.te.andris

Andris Saulīte ,tieši, super komentārs tādam pedagogam nav vietas skolā

12.jūlijs, 21:37 Atbildēt
Antra Paegle > juris.polunins

lai nu kurš būtu komentējis?

12.jūlijs, 22:18 Atbildēt

Beidzot. Beidzot kaut viens skolotājs (dzimte tikai teikuma ietvaros) kurš ir šī vārda cienīgs un izsakās publiski un loģiski.

Paldies jums.

12.jūlijs, 12:01 Atbildēt

Loģiski???

13.jūlijs, 11:04 Atbildēt

Nekad mūžā nelaistu savus bērnus uz skolu, kur strādā par skolotāju cilvēks, kas ne tikai nespēj saprast situācijas nopietnību ar Covid 19 un nevakcinējas, bet vēl izplata dezinformāciju. Tagad kā uz delnas ir redzams, kas ir cienīgs būt par skolotāju un kas nē. Cilvēks, kuram būtu bērniem un viņu vecākiem jāskaidro un jāizgaismo katra cilvēka atbildība pret sevi, savu ģimeni un sabiedrību, dara pretējo, mācot būt bezatbildīgiem egoistiem.

12.jūlijs, 12:34 Atbildēt

Tieši tā,pareizs Jūsu viedoklis.Bet ir daudz īpatnēju,egoistisku cilvēku,tāpat arī skolotāju.

12.jūlijs, 12:49 Atbildēt

Nē, nu jūs jokojat! 'Situācijas nopietnība" pilnīgs piz dec!

12.jūlijs, 20:31 Atbildēt

Pareizi, jāzombē jau no bērnudārza, lai skolu uzsākot jau būtu pilnvērtīgs zombijs.

13.jūlijs, 11:06 Atbildēt

Nu tiešām skilotāja ar lielo burtu!Loģiski,skolotājam būtu pat piemērs jārāda,bet nu no pieredzes zinu,ka daudzi skolotāji ir ar īpatnēju domāšanu,katrs parasri tēlo lielu personību,un ja vēl facebook covididiotu rakstīto salasās tad ir kā ir!

12.jūlijs, 12:47 Atbildēt

Covid 19 vakcīnas pretinieks ir =pašbildes taisītājs bezdibeņa malā(t.i .varbūt, tomēr izdzīvošu).

12.jūlijs, 12:56 Atbildēt

Kaut mums būtu vairākšādu skolotāju,no kā ņemt priekšzīmi.Arī es un mana ģimene vakcinējāmies pie pirmās izdevības.Jā,dažiem bija blaknes,bet svarīgāk bija pasargāt gan pašiem sevi,gan mediķus,skolotājus un arī tos,kuri veselības dēļ nevar vakcinēties

12.jūlijs, 13:02 Atbildēt

Atbalstu skolotāju pa 100%.

Lai tie antivaxeri paši beidzot izbauda uz savas ādas to zarazu. Lai gan nav labi šādu novelejumu izteikt, bet citādi to viņu stulbumu neizārstēsi.

Tas vai vakcinēties vai nē vairs nav diskutējams pie apstākļa ka jau Latvijā vien ir gada laikā 2500 mirušo un pasaule jau 4mlj officiāli no covid mirušo. Cik jums vēl vajag nāves? 50mlj? 100mlj? Būs ja turpināsiet tādā pat garā par šo diskutēt. NAV VAIRS DISKUSIJU LAIKS!!!

12.jūlijs, 13:16 Atbildēt

To stulbumu var tikai izslimot.

12.jūlijs, 18:19 Atbildēt

Pamuļķi lasi statistiku cik gada laikā mirst no citām slimībām,arī pamuļķīt ieslēdz smadzenes cik valstij izdevīgi visus nāves gadījumus saistīt ar šo vīrusu

12.jūlijs, 21:47 Atbildēt

Cilvēce ir sasniegusi kritisku līmeni apdzīvotībā un komunicēšanās intensitātē. Tālākā cilvēces pastāvēšana ir atkarīga no tās prasmes cīnīties ar vīrusu infekcijām. Iespējama augsta mirstība to vidū, kas ignorēs jaunos apstākļus un nevakcinēsies.

12.jūlijs, 13:49 Atbildēt

Tavs murgs palielam no Kremļa.

12.jūlijs, 18:20 Atbildēt
Artis Lapsa > j.nis.vanags

Un kādēļ gan no kremļa?

Mēs dzīvojam šodien un tagad. Tas, kam ejam cauri, nav bijis zināms ne tiem kuri dzīvoja pirms 100, ne tiem kuri dzīvos pēc 100 gadiem:

Dzîvojot industrializàcijas laikmeta zenîtā un dažādu globālu vides ietekmes problēmu epicentrā, kuras paši esam pastiprinājuši, pēdējās dekādēs, ir grūti apjēgt, kā cilvēkiem var būt problemātiski apzināties, ka ik pa laikam jāsaskarās ar jauniem šķēršļiem.

Kādēļ neviens neprotestē, ka vajadzētu piebremzēt saules intensitāti šajās dienās. Varbūt geitss kosmosā ir kādu lēcu uzstādījis, un tagad mūs vēlas izcepināt?

12.jūlijs, 19:27 Atbildēt

Parasti nekomentēju, bet šoreiz nevaru atturēties. Visu cieņu skolotājai. Lai Jums laba veselība.

12.jūlijs, 15:44 Atbildēt

Vai tiešām,Māra Grigule, tikai tie kas taisa "pašiņus" bezdibeņa malā nepotējas pret kovidu :D

12.jūlijs, 16:17 Atbildēt

Visu cieņu! man kauns klausīties, ka tagad skolotājiem(!!!, visizglītotākajiem cilvēkiem) jāskaidro un nez kas vēl jādod, lai viņi vakcinētos. Skolotājiem būtu jābūt tai sabiedrības daļai, kas skaidro citiem visus- kāpēc?

12.jūlijs, 16:26 Atbildēt

Es negribētu,ka mani māca tāda skolotāja. Viņas sejas izteiksme jau rāda,ka viņa nemīl bērnus un ir pastāvīgi nikna,ka taisnība ir tikai un vienīgi viņai . Ja tāda kļūtu par mācībeni( mācību daļas vadītāja), tad ir vāks,skolu varētu likvidēt.

12.jūlijs, 17:42 Atbildēt

Tā arī vajadzēs darīt.

12.jūlijs, 18:21 Atbildēt

Solveiga, es Jums savu pipeli sūkāt nedošu.

Simts punkti, Jānis Vanags to izdarīs labāk.

12.jūlijs, 21:14 Atbildēt

Bet,kas attiecas uz komentētājiem" īstas skolotājas slavētājiem", tad neesat tik vienkārši kā aitu bars! Taisnība LIZDA piederīgajiem - vakcīna uz katru iedarbojas individuāli

Un darbosies vēl ilgu laiku. Un nevar zinātkas notiks ar vakci nētajiem,kam ir kādas hroniskas saslimšanas. Tāpēc var saprast tos ļaudis,kas nesteidzas,bet grib ievākt vairāk informāciju. Mēs katrs sev esam tikai vienu reizi un gribas zināt,kas no tā visa būs!

12.jūlijs, 17:52 Atbildēt

Solveiga, uz Maskavu!

12.jūlijs, 18:22 Atbildēt

Un tev no tā visa jau ir cirvis galvā.

12.jūlijs, 18:22 Atbildēt
Lauma > j.nis.vanags

Jāni vanag, tev laikam tā brīnumpote atmiekšķējusi smadzenes. Sāc jau krāmēt koferus uz Maskavu! Un savu cirvja kātu, kas tev rēgojas ārā no smadzenēm, arī paņem līdzi. Maskavā visiem potē iekšā pa taisno smadzenēs sputņičoku, tas tev noderēs.

12.jūlijs, 20:51 Atbildēt

Piekrītu skolotājas teiktajam 100%,kas tas par skolotāju,kuram vēl rodas jautājums potētie ,vai nē!Pedagogam jaŗāda prieksžīme,skolotājs māca bērnus ,nevis visu laiku žēlojās,ka par mazu alga,ka jāstreiko,kanav obligāti jāpotējas /nu ,mīļie/skola nav jūsu īstā darbavieta....ir jābūt kādai apziņai,ja strādā-neapdraudi citus un sapotējies!

12.jūlijs, 17:55 Atbildēt

www.facebook.com/permalink.php...00069873399521 ja kas uzskatta ka kovid ir nāvīga kaie--tam ir vnk bidlizēta apziņa -- kā cūka srebs jebnkuras samazgas ko citi lies silē

12.jūlijs, 21:31 Atbildēt
Dace Daudža > saul.te.andris

Nu jā, jau iepriekšējos komentārus palasot bija daudz, kas skaidrs. Taču šis sasmīdināja pa īstam, kaut kāds Sausiņš publicē, bet Saulīte tik pārpublicē. Nebrīnīšos, ka tu noticēsi, ja uz sienas rakstīts būs xy un vēl viens integrālis, ka tas tur tiešām ir. Zināšanu līmenis tiešām zem kritikas, bērnībā laikam slikti mācījies un naids pret skolotājiem vēljoprojām, lai gan palasot ko un kā raksta, viss tā pat ir skaidrs.

13.jūlijs, 13:04 Atbildēt
Ati Auks > saul.te.andris

Skatos, feisī rakstīto uztver kā svētu patiesību. Nju, nju...

13.jūlijs, 21:38 Atbildēt
Jelena Sergejeva > dace.daud.a

Saulīti neņem par piemēru. Raksta viņš nenormāli, bet doma ir vismaz saprotama.

14.jūlijs, 6:56 Atbildēt

Katrs vecāks nes atbildību par sevi, un zin savu bērnu veselības stāvokli. Ja izlem vakcinēties, tad dari to, bet neliec nekādus komentārus, ka tā mēs pasargāsim viens otru. Ja esi vakcinēts, tad nav uztraukumam pamata, ka vari saslimt un saslims citi, jo esi tak vakcinēts. Vai tad nav vienalga, ko un kā domā citi, esi tak pasargāts. Laiks doties kundzei pensijā.

12.jūlijs, 18:46 Atbildēt

Visu cieņu, Marite Zemniece! Par sakarīgāko komentāru! Pilnībā piekrītu, jo man jau agrā bērnībā vecāki un arī skolotāji mācīja - domāt ar savu galvu un uzņemties pašai atbildību par sekām, nevis darīt visu tikai tāpēc, ka tā dara citi, jo viņiem tas nekaitē! Kāpēc neviens no vakcinētajiem nepieļauj domu, ka tie, kas nevakcinējas, paši vislabāk apzinās, kāpēc to nedara?! Jau tik daudzi cilvēki tepat mūsu Latvijā ir miruši dažas dienas, pat tikai dažas stundas pēc vakcīnas saņemšanas, tikai, diemžēl, par to tiek noklusēts. Skumji...

13.jūlijs, 18:30 Atbildēt

www.brivibasplatforma.lv/sarscov2-graf...eku-sensacija/ re kur patiesais "Covids!" Izlasiet un viss apziņā sastāsies savās vietās daudziem! :)

12.jūlijs, 20:24 Atbildēt

Mājas lapas nosaukums jau vien vēsta, ka raksts būs “patiesība”

Pag, aizskriešu pēc follijas naģenes..

12.jūlijs, 21:03 Atbildēt

Ja mums skolās ir tādu skolotāju,tad ko viņi var iemācīt bērniem.Neticami ka tik stulba domāšana.Ja esi vakcinēts tad ko rausties,tak nesaslimsi.Tagat nav vairs to skolotāju kas bija 50 gadus atpakaļ kad gāju skolā.

12.jūlijs, 20:31 Atbildēt

Deru pie Jūsu veselā saprāta, ka vinnētāji būs, kuri nexxxējas

12.jūlijs, 20:31 Atbildēt

www.facebook.com/permalink.php...00069873399521 ja kas uzskatta ka kovid ir nāvīga kaie--tam ir vnk bidlizēta apziņa -- kā cūka strebs jebnkuras samazgas ko citi lies silē

12.jūlijs, 21:31 Atbildēt

Jā, protams, ka tik ne arī. Vaksēsies arī tu, nekur nespruksi. Protams, tev jau vienalga, ka citiem nav darba. Es netaisos sēdēt četrās sienās tikai, lai būtu "kruts" revolucionārs bābu acīs.

12.jūlijs, 23:52 Atbildēt
Dzintra Ābola > marks.l.vent.ls

Bet, Mark Līventāl, Tev jau neviens neliedz vakcinēties un neviens neliek sēdēt četrās sienās! Vakcinējies un baudi dzīvi...kamēr dzīvs.

13.jūlijs, 18:34 Atbildēt

Vakcinētie apdraud pārējos tieši tāpat kā visi pārējie. Šī skolotāja tikpat labi var inficēt skolniekus kā citi, kas nav vakcinējušies. Vienīgā atšķirība, ka viņa pati sevi nodrošinājusi pret smagu slimības gaitu.

12.jūlijs, 20:50 Atbildēt

ja būui vioenmal;ga ad ui būtu skolotājas-- ad tu drīksteytui prasī'

'pierādi manu neimūnumu pirms smirdi par savu apdrauidētop kverpi''--tad tui būtu skoloānja-=-tagad u esi vnk morāla krople --kuru uvui skolai laios nedrīks----- zīdu toras princips kas nodrošina augsāko aisnību--skolotājas cienmīõga aoieksme ir dievišķi pareiza-- ''un lai cilveks nekad sevi pats neapsūdz un nevaino''--ttui deb īlĀ KLOMPLEKSUI SAPISTA VECĀ ČŪKA--TU NEESI SKOLOĀJA -=- TU ESI MĒRIS CIRTU BĒRNIEM -U IZPLATTI MENĀLTĀU MĒRI UN RĀDI BĒRNIEM VISSŪDĪGĀKOP PIEMĒRU

12.jūlijs, 21:10 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:31

Jaunākās diskusijas