Vīrieti pārbiedē redzētais Rīgas ielās

tautaruna.lv 19.jūnijs, 12:43
 
Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu
Divu bērnu tēvs Rolands brīvdienās, braucot ar sievu mājup, blakus joslā pamanīja melnas krāsas automašīnu, pa kuras lūku ārā izbāztas galvas! Pietuvojoties transportlīdzeklim, saprata, ka tie ir mazi bērni, vēsta raidījums "Bez Tabu".

"Izvilku telefonu un sāku filmēt. Uztaurēju ar domu, ka varbūt tēvs (vai arī kas tas pie stūres bija) apdomāsies un liks bērniem apsēsties. Bet - nē! Viņi vienkārši ignorēja, vēl apdzina mani un brauca tālāk, bērni arī izbāza rokas un māja mums!" stāsta Rolands.

Rolands novēroja, ka bērni varētu būt vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Viņu pārsteidza tēva vienaldzība, kurš nemaz necentās atvasēm aizliegt stāvēt salonā kājās un izvēdināt galvas pa atvērto lūku.

Bērniem līdz 150 cm garumam brauciena laikā jāatrodas piemērotā sēdeklītī vai jāizmanto īpašs paliktnis.

"Video redzētais tiešām ir ļoti liela bezatbildība no vecāku puses. Vecāki neapzinās, ka straujas bremzēšanas gadījumā bērns lidos ar tādu ātrumu, ar kādu pārvietojas transportlīdzeklis. Statistika par pagājušo gadu rāda, ka gandrīz puse bērnu, kas ir guvuši traumas ceļu satiksmē, ir bijuši pasažieri," pauž Valda Kjaspere, CSDD bērnu projektu vadītāja.

Braukšana automašīnā nepiesprādzējoties ir sodāma rīcība, Valsts policijas darbinieki pēc video materiāla identificēja transportlīdzekļa īpašnieku, kuru sauks uz pārrunām.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Ak nu gan šausmas! Jā, tas ir pārkāpums. Neapšaubāmi. Bet - atcerieties, kā senāk braucām kravas auto, sēžot uz ieliktiem (pat nenostiprinātiem) soliem! Daudz kas tāds, kas senāk likās normāli, tagad skaitās pārkāpums. Apdraudējums gan īstenībā lielāks nav kļuvis, mainījusies tikai attieksme.

19.jūnijs, 13:55 Atbildēt

Pohuij..man vienalga cita beerni un berna vecāka liktenis..lai tik sitas nost..debīliķi.Vienu nesaprotu..kāda daļa mentiem ja esmu nepiesprādzējies +vel savā īpašumā??????!!!

19.jūnijs, 22:14 Atbildēt

Rolands pats nepārkāpj likumu, braucot un filmējot ar mobilo.

19.jūnijs, 23:25 Atbildēt

Divu bērnu tēvs, kā jau latvietis īstenais, nevar likties mierā kādu nenosūdzot. Būtu labāk pats ievērojis noteikumus pirms aizrāda citiem un negrābstītos gar viedierīcēm un nenovērstu uzmanību no ceļa, kas arīdzan ir pārkāpums par ko pienākas sods. Bet ko cilvēks var ievērot, ja: 1) skolā nav iemācījies runāt, 2) neatšķir apdzīšanu no apsteigšanas.

Bet tante - kronis visam! :-) Ja tu runā par fiziku, tad vismaz nerunā muļķības! Strauji vai nestrauji bremzējot nekas un neviens neiegūst ātrumu kā mašīnai. Tikai pēkšņi apstājoties notiekt kas tāds. Un ja runājam par statistiku, tad protams, ka negadījumos bērni cieš gan uz ceļa, gan atrodoties mašīnās. Ja mašīnās, tad ne jau kā vadītāji, bet kā pasažieri. Jautājums - ko īsti viņa gribēja pateikt?

Policista kungs arī man patika. Viņš nes atbildību! Liek tik spaiņos un nes prom. :-)

Latviešu valodā, policista kungs, atbildību nenes!

20.jūnijs, 0:23 Atbildēt

Stukaču nācija. Neko citu pateikt.

20.jūnijs, 10:46 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:47

Jaunākās diskusijas