Ārsta attieksme Liepājā satriec pacienti

tautaruna.lv 21.jūn
 
F64
Kāda paciente dalījusies ar nepatīkami pieredzi, dodoties vizītē pie otolaringologa Liepājā.
Paciente uzsver, ka nebija gaidījusi no ārsta tādu attieksmi.

"Saskāros ar diezgan nopietnu deguna iekšējā dobuma iekaisumu un vēlējos uzzināt vairāku ārstu viedokli par to ārstēšanu. Devos vizītē pie lora Vasiles un, ieejot kabinetā, redzēju, ka jau sēž pacients, un mani samulsināja tas, ka viņa klātbūtnē bija jāstāsta sava problēma.

Dakteres neapmierinātība sākās ar to, ka viņas prāt ilgi domāju datumus, kuros biju vizītēs pie cita ārsta, tāpēc neapmierinātā tonī teica: "Izej ārā, izdomā īsti datumus, kad esi bijusi pie ārsta, un tad tevi kaut kad pasauks". Tālāk biju pārsteigta par to, ka, tā vietā, lai aicinātu kabinetā nākamo pacientu, kabinetā iegāja cita ārste un no atlikušās pus stundas, kas ir veltīta bez pieraksta pacientiem, netika iesaukts neviens pacients. Līdz ar to neizdevās pieņemt pacienti, kurai bija līdzīgas veselības problēmas. Māsiņa iznāca un viņai teica: "Jūs nemaz nesēžat un negaidāt, tulīt sāks pieņemt pacientus ar pierakstiem". Pēc kāda laika tiku iesaukta kabinetā.

Līdz ko nepiekritu viņas ārstēšanas metodei (durt degunu 4.reizi) un vēlējos dzirdēt, vai ir kādi citi varianti, bet acu mirklī izmainījās viņas sejas izteiksme un izskanēja teksti: "Tu man esi apnikusi, ko tu vispār iedomājies, atnāc te un neko negribi, celies un ej ārā, es to vairs izturēt nevaru. "māsiņ, lai viņa samaksā naudu un iet, es vairs neņemšu nevienu, kas nav pierakstījies."


Nebiju gaidījusi šādu attieksmi, jo mēs dodamies pie ārsta, lai saņemtu aprūpi un ieteikumus!" sašutusi ir paciente.

Tikmēr komentāros tiek pausts uzskats, ka ārstam nav "jāauklējas" ar pacientu.

"Es pareizi sapratu? Tu atnāci uz akūto pieņemšanas laiku, bet tā vietā, lai piekristu speciālista lēmumam un veiktu procedūru, sāki cimperlēties? Man savulaik dūra katrā nāsī un skaloja 6 reizes. Un te 4 četras izturēt nevar? Ārstam nav ar Tevi jāauklējas," teikts komentārā.

Jau iepriekš ziņots par ārstu attieksmi pret pacientiem dažādās Latvijas medicīnas iestādēs. Piemēram, kāda paciente vaino Stradiņa slimnīcas mediķus paviršībā un pēc notikušā vairs nekad nevēlas ārstēties Stradiņu slimnīcā.

Avots

Komentē 8

 
Anonīms
 

mans ģimenes ārsts man neko neskaidro par kaitem,bet uz visiem maniem jautajumiem atbild--meklejiet informaciju interneta--jauki--

21.jūnijs Atbildēt

Reiz Liepājas poliklīnikā, ārsts izrakstīja injekcijas, laipni palūdza noiet lejā uz aptieku un nopirkt nepieciešamās zāles, uzkāpt atpakaļ augšā, ieiet pie medmāsas,bez rindas, lai viņa man iepotē! Un pēc tam, bez rindas atnākt atpakaļ pie ārsta. Viss itkā ok, tad pēkšņi māsiņa krievu valodā iebļāvās savai kolēģei: “Че тут Этого прислали в мои кабинет, мне же тут мой личные вещи стоя!”

Ar to “balle” nebeidzās.

Māsiņa saka, ka šīs ir jaunas zāles, un jātaisa prove, kāda būšot mana ķermeņa reakcija. Noliek manu roku uz galda iedur rokā adatu un skatās vai nepaliek sārta āda ap adatu. Te pēkšņi ienāk ārsts un iebļaujas: “Ты куда ему вколола? Не в руку надо, а в колено!”

Sašpricēja mani, un atgriežos pie ārsta, un te pats interesantākais- tas aizslēdz durvis no iekšpuses un saka: “ tā, tagad Tev man jāmaksā 5 Lati, par to, ka Tu te tā skraidā visu dienu turpu un atpakaļ, par kaut ko vēl 3 Lati. Iedevu 10 Latus, viņš izdod 2 Latus atpakaļ un saka lai šos aiznesu māsiņai un iedod uz “čaju”.

Lieki piebilst ka biju apmaksājis pacienta nodevu.

Man tie 10 Lati lielu lomu nenospēlēja, bet kā ir ar pensionāriem, maznodrošinātajiem, jaunām māmiņām?

21.jūnijs Atbildēt

Pareizi vien saka, ka par arstu ir jamacas tiem, kuri TIESAM to profesiju MIL, bet ne preztiza del. Ka normals arsts var ta uzvesties? Lai iet prom un majas nodarbojas ar cukkopibu.

22.jūnijs Atbildēt

tā ir Liepāja,kur āsrti vienmēr ir ciniski un pretīgi..ne velti Liepājā radusies paruna--""labāk nomirt pa ceļam uz Rīgu ,nekā likties Liepājas slimnīcā.""

22.jūnijs Atbildēt

Monta Vasile ir jauka un gudra ārste.Eju pie viņas jau vairāk kā 20 gadus un vedu arī bērnus ja vajag. Vienkārši cilvēki arī ir kaprīzi un reizēm neizprot, ka ārsta kabinets nav tā vieta, kur parādīt savu raksturu un ambīcijas.Lai dakterei veicas.

25.jūnijs Atbildēt

Ja jau Tev 20 gadus ir jāiet pie viena profila speciālista, tad jau tas nav diezin kāds "speciālists".

27.jūnijs Atbildēt

Ļoti labi teikts!

30.jūnijs Atbildēt
Kristina Elizabete Bruža > ditm.rs.matu.evics

Ditmārs Matuševics Bet ja cilvēks nespēj pastāvīgi ar alternatīvām izārstēties,tad nekas cits neatliek kā doties pie speciālista!

30.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:59

Jaunākās diskusijas