Valtera Frīdenberga cīņai ar vēzi saziedoti jau 100 000 eiro

Portāls nra.lv 22.nov 2017
 
Ekrānšāviņš/Facebook
Nepilnas diennakts laikā Latvijas iedzīvotāji vēža skartajam mūziķim un TV raidījumu vadītājam Valteram Frīdenbergam saziedojuši 100 000 eiro, lai viņš spētu slimību uzvarēt, ārstējoties ārzemēs. Šodien uz plkst. 14.00 bija saziedoti 99 200 eiro.

Labdarības portālā "Ziedot.lv" Frīdenbergam saziedotos vairāk nekā 100 000 eiro pašlaik paredzēts izmantot tikai viņa ārstēšanai, aģentūrai LETA sacīja labdarības portāla komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Viņa skaidroja, ka ziedojumu mērķis 17 500 eiro apmērā ir tikai daļa no paredzētajām izmaksām Frīdenberga ārstēšanai. Par šo naudu paredzēts mūziķim nodrošināt pirmo ārstēšanas posmu, kurā iekļauta specifiska diagnostika un sākotnējā terapija. "Pieredze liecina, ka vēža ārstēšana ir dārga un laikietilpīga, tāpēc pilna summa nav zināma, un līdzekļu vākšana nav apturēta," sacīja Ošāne.

Viņa arī sacīja, ka, vienojoties ar Valteru, iespējamie pārpalikušie līdzekļi tiks pārskaitīti citiem onkoloģiskajiem pacientiem vai arī cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība ar līdzīgu saslimšanu.

Taujāta par iedzīvotāju savākto līdzekļu tempu, Ošāne teica, ka šis ir viens no gadījumiem, uz kuriem iedzīvotāji reaģējuši rekordlielā ātrumā. "Šis viennozīmīgi ir viens no Top trīs. Ja mēs vakar plkst.13 atvērām ziedošanu, tad līdz šodienas plkst.13 saziedoti jau 100 000 eiro," norādīja Ošāne.

Valters ir Latvijā iemīļots mūziķis. Viņš ir dziedājis grupās Dzeguzīte, Putnu balle, Tumsa, nesis Latvijas vārdu pasaulē, startējot Eirovīzijas dziesmu konkursā. Daudzu gadu garumā ar vārdiem “Sirds ir kā tilts“ labdarības akcijās aicinājis palīdzēt smagi slimiem bērniem.

Pirms gada veicot veselības pārbaudes, Valters saņēma ziņu, kas stindzina ikvienu - vēzis. Dzīve sagriezās kājām gaisā, bet Valters nepadevās. Tika veikta operācija un trīs ķīmijterapijas kursi. Rezultāti bija labi un bija cerība, ka slimību izdosies uzveikt.

Tomēr šovasar slimība atgriezās, tika atklātas metastāzes limfvados un saslimšana strauji progresēja, kas ārstiem atkal lika pieņemt lēmumu uzsākt ķīmijterapiju. Kopš tā laika ir izieti vēl pieci ķīmijterapijas kursi, kas kopā gada laikā sastāda jau astoņus ķīmijterapijas kursus un operāciju. Ar Latvijā pieejamajām ārstēšanas metodēm un medikamentiem izdodas tikai stabilizēt esošo situāciju, bet vēža šūnas ārstēšanai nepadodas.

Turpināt cīņu par Valtera dzīvību ir uzņēmusies Charité klīnika Vācijā. Pirmajam posmam, kas ietver specifisku diagnostiku un sākotnējo terapiju, sākotnēji nepieciešami 17 500 eiro. Pēc šī kursa klīnika sastādīs konkrētu ārstniecības plānu un aprēķinās kopējās terapijas izmaksas, kas var sasniegt vēl vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Mūziķim var ziedot šeit: ziedot.lv

Komentē 3

 
Anonīms
 

Bez šaubām tas priecē,es pat nejautāšu kur paliks atlikusī nauda,šaubu nav ka cēliem mērķiem(ir bijusi darīšana ar ziedot LV,neticu nevienam viņu vārdam)bet lasot rakstu rodas iespaids ,ka galveuais ir summa,nevis Valters,lai puikam viss ir labi,bet LV (nu nebrīnos un nenosodu tos kuri mūk)

22.novembris 2017 Atbildēt

Valter turies! Vis būs labi! Mēs neatstāsim tevi nelaimē! Tavi draugi!!!

23.novembris 2017 Atbildēt

Žēl ka nabagiem šitā neziedo kad viņi saslimst ar vēzi.

30.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:20

Jaunākās diskusijas