Cilvēki neizpratnē: Kad tad īsti ir pirmā advente?

Portāls nra.lv 24.nov 2017
 
F64
Ziemassvētki tuvojas straujiem soļiem, bet daudzi Latvijas iedzīvotāji pamatoti uzdod jautājumu - kad tad īsti ir pirmā advente?

Vairāki iedzīvotāji vērsušies raidījumā "Bez Tabu" ar lūgumu paskaidrot, kurā datumā ir jāiededz pirmā svecīte. Iedzīvotāju šaubas radīja fakts, ka daudzos plānotājos pirmā advente norādīta 24. decembrī, bet medijos un sociālajos tīklos izplatījās informācija, ka pirmā svecīte jāiededz 3. decembrī.

Elijs Godiņš, Rīgas Doma dekāns, skaidroja situāciju: "Cilvēki ir aizmirsuši, kad sākās Ziemassvētki. Mēs svinam Ziemassvētkus nevis Ziemassvētku dienā, bet Ziemassvētku svētvakarā."

Sanāk, ka mēs rēķinām četras svētdienas no 25. decembra.
Tātad šogad 1. advente ir 3. decembrī!

Avots: skaties.lv

Komentē 6

 
Anonīms
 

Pirmā advente ir 26novembri. Kurš izplata nepareizu informāciju? !!!

24.novembris 2017 Atbildēt

Nepareiza informācija ir izplatīta Jums. Ja neticat šim portālam, tad paskatieties citur informāciju. Pirmā advente ir 3. decembrī un 4. advente ir 24. decembrī, jo Ziemassvētki ir 25. decembrī.

26.novembris 2017 Atbildēt

Visu laiku četras svètdienas pirms ziemassvetkiem vis bija kārtībā interesanti ,kas tagat mainijies?manā plānotajā pirmā advente ir 26novembri un pareizi!Tad jau sanak ,ka visas pārējās svetku dienas arī nav pareizas!!!

24.novembris 2017 Atbildēt

Pilnīgi piekritu. Ziemassvētku priekšvakars nav adventes laiks, tas ir PRIEKŠVAKARS, bet advente ir gaidīšanas laiks, nevis esošo svētku laiks

24.novembris 2017 Atbildēt

vajag iet baznica, nevis no kalendariem uzzinat par baznicas liturgiskajiem svetkiem,jo tie nav valsts svetki. iznak , ka nezinat, kas ir advents un kas Ziemassvetki, loti zel, bet nav vel par velu...

26.novembris 2017 Atbildēt

Kā mani kaitina krustnešu virsdegunība, patmīlība, egoisms! Un mani tautieši kā muļķi svin iekarotāju svētkus... Pie mums Jahve tikai sliktu darija, es kā viens no senajiem Dieviem varu tā teikt. Jezuītu čeka šeit kārtīgi uzdarbojās. Esmu pats sīkstākais no senlatjvu Dieviem, es nepadošos kristietības tirānijas priekšā. Patiesā cieņā, Jūsu Latviešu Skaudības Dievs Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™

3.decembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:16

Jaunākās diskusijas