Svētdien pasaulē novērotas gaisa temperatūras anomālijas

Portāls nra.lv 17.dec 2017
 
cci-reanalyzer.org
Šodien sinoptiķi novērjuši neparastas temperatūras, kuras iepriekš decembrī pasaulē nav novērotas bieži.

Pēc kartēm spriežot, meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē "twitter" raksta: "Svētdienas rītā Maskavā gaisa temperatūra sasniedza +8°; kartē redzama diennakts vidējās gaisa temperatūras anomālija."

Sezonālās prognozes joprojām vēsta pa siltu ziemu Baltijas valstīs un citviet Eiropā, liecina Eiropas Savienības programmas "Copernicus" sniegtā informācija.

Silta ziema tika prognozēta jau kopš septembra, un tikai atsevišķas prognozes norādīja, ka gaisa temperatūra varētu būt tuvu normai. Šobrīd visas pieejamās prognozes liecina, ka turpmākie trīs mēneši Baltijas valstīs caurmērā gaidāmi siltāki nekā ierasts.

Tomēr jāņem vērā, ka arī siltās ziemās Latvijā parasti ir vismaz kāds aukstuma vilnis, kad gaisa temperatūra noslīd zem -20 grādiem. Iepriekšējās četras ziemas Latvijā bija siltākas par normu jeb 1981.-2010.gada vidējo rādītāju, tomēr šā gada un pagājušā gada janvārī sals Latvijā sasniedza pat -31 grādu.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Pavisam nesen tika piesaukta bargáká śì ziema Latvijá , kur ir tie diżie prognozétáji ??Bùtu labák pakluséjuśi, nevis par krutajiem ekstrasensiem un prognozétájiem uzmetuśies.

18.decembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:21

Jaunākās diskusijas