Latvietis šokā par to, cik Tokijā viss labāk nekā Latvijā

Portāls nra.lv 9.nov 2017
 
Facebook
Kāds latviešu puisis, apmeklējot Japānas galvaspilsētu Tokiju, atklājis ko dzimtenē palikušie var no turienes mācīties.

''Kaut kā baigi interesanti, ka te vidējā alga ir ap 2000 eiro un minimālā ap 1000 eiro, bet sabiedriskais maksā tāpat kā Rīgā, ēdiens arī ir tik par 10-15% dārgāks, atkarībā kur ēd. Veikalos zivju ēdieni ir lētāki, gaļas dārgāki,'' sociālajā tīklā Facebook raksta Oskars. ''Dzīvošana nezinu, bet airbnb normālu vietu var par 20-30 eiro dienā izīrēt, kas ir labs cipars. PVN ir tikai 8%!!!''

Puisis turpina neslēpt kultūršoku: ''Ielas ir perfekti sakoptas, jo Japāņu kultūrā vienkārši viņi nemet neko uz ielas, ko nevar teikt par Latvijas iedzīvotājiem. Te arī nav miskastes uz ielas, tās ir vai nu veikalos vai pudelēm miskastes pie dzeršanas automātiem. Japāņi dzer katru vakaru, bet neatradīsi nevienu izdzertu pudeli mētājamies. Bomži ir, bet ļoti ļoti maz. Strādā gan viņi daudz, tāpēc nereti visu dienu pavada darbā.''

''Ir pāris lietas, ko var mācīties no viņiem,'' secina Oskars.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Un? Es nepametīšu Latviju, jo esmu šīs zemes Skaudības Dievs Skolnieciņš!!!

9.novembris 2017 Atbildēt

_ sveshas rokas vienmer ir resnak (puisitim laikam nebija vairs ar ko salidzinat rigas ... "moskáchku")

9.novembris 2017 Atbildēt

Japānā atšķirībā no Latvijas ir kārtīga valdība, nevis zagļu banda kā šeit.Kura visu kas Latvijā zogams izzaguši, visu kas bendējams nobendējuši.čigāns ir jāsauc par čigānu, mēsls par mēslu.

9.novembris 2017 Atbildēt

labāk lai uzprasa jaukajiem japānīšiem par Nankinas slaktiņu WW2.

9.novembris 2017 Atbildēt

Raksts apmēram tāds. Visur citur ir labāk kur mēs nēesam.

Bet ja nopietni salīdzināt kautkādus atsevišķus kompumentus no visas sistēmas ir neobjektīvi. Viens ir aizbraukt ceļojumā bet kas cits ir tur dzīvot. Un dzīvojot tad var iepazīt dzīvi šajā valstī. Kārtību kādā viņi dzīvo minimālie līdzekļi kādi ir vajadzīgi lai iztiktu utt. Un tad vairums laimes meklētāji atopās kad lai kur viņi dotos vienmēr pretīm elle nevis paradīze.

Ko Latvija iedzīvotāji var mācīties no šī puiša apmeklēšanu ir nevaidēt cik slikta dzīve un gaidīt kad kāds cits to izdarīs, bet strādā strādā un cītīgi strādāt.

9.novembris 2017 Atbildēt

Japānā pie varas nav alkatīgo zagļu banda

9.novembris 2017 Atbildēt

Latvijā lielākā problēma ir cilvēku slinkums un pasitivitāte un liels muļķu bars. Ko labi izmanto zaglīgās bandas kas muļķus uz vēlēšanām baro ar solījumiem un banāniem tos kas neiet uz vēlēšanām dabū izbaudīt dzīves pasliktināšanos.

10.novembris 2017 Atbildēt

Kur nu tik talu ,tepat Igaunija ir daudz vieglak dzivot , izdzivot , ka Mulku zeme .

9.novembris 2017 Atbildēt

Gaidu nākamo rakstu, kur salīdzināti dzīves apstākļi Latvijā un, piemēram, Mozambikā, Gvatemalā, Indonēzijā, Gvinejā, Brazīlijā, Afganistānā, Pakistānā, Kongo...

Tad sapratīsiet, ka šeit nemaz tik slikti nav.

Var būt pietiks šo pesimistisko propagandas rakstu, kas cilvēkus tikai uzvelk, un liek domāt, ka nekur nav tik slikti, kā šeit?

10.novembris 2017 Atbildēt

Brazilijaa dziive ir forsha. Biju tur, patika. Tikai daargaak kaa LV gan...

11.novembris 2017 Atbildēt

par ļoti lielo tīrību uz ielām nevaru piekrist. Atceros miskastes ar žurkām Tokijas centrā. Viesnīcas nu noteikti nav nekādas lētās, salīdzinot arī ar Eiropas pilsētām. Runājot par viesnīcām tomēr vajadzētu salīdzināt līdzvērtīgus pakalpojumus. Disciplīnu gan varētu pamācīties - nerunāt pa telefoniem sabiedriskajā transportā, kārtīgi rindā sagaidīt transporta pienākšanu un iekāpt tajā negrūstoties.

16.novembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:05

Jaunākās diskusijas