Zobu sāpes Valmieras cietumā risinot terapeits, jo stomatoloģe atrodas dekrētā

Portāls nra.lv 4.dec 2017
 
Ilustratīvs attēls
Traģikomiska situācija atklājusies Valmieras cietumā, kur ieslodzīto zobu sāpju jautājumus risināt uzticot terapeitam.

Kā informē portāls Pietiek.com, Valmieras cietumā ieslodzītais Mārtiņš Karasevs atklājis detaļas, kā risinātas viņa zobu problēmas - proti, sastrutojis zobs.

''Pēdējā mēneša laikā zāles ir izsniegtas periodiski, nenodrošinot ārsta pieejamību nedēļas nogalēs vai svētku dienās, līdz ar to šajās dienās pretsāpju medikamenti vispār netiek izsniegti,'' situāciju cietumā skaidro ieslodzītais. ''Ārsta prombūtnes gadījumos kompetenta pārbaude netiek veikta, un medikamentus Medicīnas nodaļā esošais dežūrdarbinieks atsakās izsniegt. Ātro palīdzību cietuma darbinieki kategoriski atsakās izsaukt (lūgums par neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu ir atskanējis vairākkārt un vienmēr ticis noraidīts).''

''Pēc cietuma administrācijas sniegtās informācijas stomataloga pakalpojumi uz vietas cietumā nav pieejami, jo cietuma stomatoloģe ir bērna kopšanas atvaļinājumā,'' absurdo situāciju atklāj avots.

Visbeidzot, zobu apskati, izrādās, veicis cietumā strādājošais terapeits...

Komentē 3

 
Anonīms
 

nu vispirms jau vajadzētu domāt par to, lai nenonāktu cietumā (par pirdienu (atvainojiet) jau nu gluži cietumā neliek...), un kāpēc gan lai cietumā būtu labāki apstākļi kā cilvēkiem brīvībā, kas neko sliktu nav izdarījuši??? Diemžēl tāda nu ir tā latvijas medicīna pašlaik. Īpaši laukos, kur ne tikai brīvdienās, bet vispār daudziem, īpaši veciem un trūcīgiem praktiski nav sasniedzami ārstu pakalpojumi, tā kā - sūdus savārīji - tupi un nečinksti.

4.decembris 2017 Atbildēt

Un tomēr - brīvs cilvēks, ja vajadzēs zobārstu sameklēs, naudu aizņemsies, bet cietumā atstāt bez medicīniskās palīdzības ir nostādīt viņu bezizejas situācijā. Ož pēc sūdzības ECT...

4.decembris 2017 Atbildēt

Cietumaa neteiktu ka ir labaaki apstaakli, kgan ja saliidzina ar pavisam nabadziigaam gimeneem tad jaa, ir gan labaki apstakli, tur vismaz ieslodziitie ir kaartiigi paedushi un var ari iegadaties sho to vieteejaa veikalaa... ir jumts virs galvas utml bet vienalga taada veida spiidzinaashana nav diezko laba prakse. Saprotu kaapeec neizniedz medikamentus dezhurants, tur zekiem izdoma laba, var no ripaam arii narkotikas pagatavot. Bet taapeec ar vajag nodroshinaat ar arstu kas izsekos situaciju un lai zaales tiktu izlietotas kaitei nevis kkam citam, bet strutojosham zobam pietiek ar dazhaam antibiotikas kapsulaam, lai uz laiku problema tiktu atrisinaata, un nevis jaabaro zeki ar pretsapju liidzekliem no kaa starpcitu arii rodas risks pashrocigai narkotiku pagatavoshanai.

4.decembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:29

Jaunākās diskusijas