Kivičs publicē bargu viedokli par pensionāres Gitas lietu

Portāls nra.lv 9.sep 2017
 
Edmunds Brencis/ F64 Photo Agency
Šonedēļ sabiedrības uzmanība pievērsta 83 gadus vecās pensionāres Gitas problēmām, kura negodprātīgas citu cilvēku rīcības dēļ zaudējusi māju Imantā. Šis stāsts nav atstājis vienaldzīgus arī vairākus sabiedrībā zināmus ļaudis, kuri nevairās paust skarbu viedokli par to, kas notiek mūsu valstī, un kurš ir atbildīgs par šādām situācijām.

Piemēram, dziedātāja Liene Šomase izteikusies pēc tam, kad apskatījusi video, kurā aculiecinieks fiksējis kā ar policijas līdzdalību notikusi pensionāres izlikšana no mājas Imantā. "Vai morāle un cieņa ir pazudusi? Cilvēks mūsu valstī ir kas? Pensionāre šādi ir jāpazemo? Ir daudz pieklājīgāku veidu,lai ar mieru visu izrunātu. Agresija pret sievieti?" rakstīja dziedātāja.

Vienaldzīgs šādā situācijā nav palicis arī TV raidījumu vadītājs, mūziķis Andris Kivičs, kurš sociālajā tīklā facebook publicējis savas pārdomas par redzēto un lasīto.

"Vislabāk man patīk tas, ka Dzintars Rasnačs ,neraugoties uz to, ka par šito runā visi, sabiedrībai neko jēdzīgu publiski nepaskaidro. Tipiski Latvijas stilā, nekomunicēt līdz pēdējam.Tas ir tas, kāpēc kādi 200 000 latviešu nekad nebrauks uz šo valsti atpakaļ, nevis dēļ naudas, bet dēļ attieksmes. Un tas notiek 2017.gadā,brīvā Latvijā.Žēl," norāda mūziķis.

Savu komentāru snieguši arī Tieslietu ministrijas pārstāvji. "Saistībā ar medijos nodēvēto mājas izkrāpšanas lietu un 7.septembrī notikušo īpašuma atbrīvošanu Imantas ielā 25, Rīgā, Tieslietu ministrija vērš uzmanību uz vairākiem aspektiem:

  • ņemot vērā, ka Valsts policija ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša iestāde, kas atbilstoši kompetencei īsteno valsts politiku arī personu tiesību un likumīgo interešu aizsardzībā, ar sūdzībām par policistu iespējamām prettiesiskām darbībām ir jāvēršas Iekšlietu ministrijā.
  • attiecībā uz to, vai civillietas par parādu piedziņu ietvaros būtu skatīts jautājums par kāda kriminālprocesa attiecināmību un tajā izmeklētajām iespējamajām krāpnieciskajām darbībām uz šo lietu, būtu jāskaidro tiesā. Komunikācija ir tiesas darba sastāvdaļa, un tās nodrošināšana ir tiesas priekšsēdētāja pienākums. Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone pēc izvērtējuma sagatavošanas sniegs skaidrojumu par faktiskajiem apstākļiem šajā civillietā.
  • pēc tieslietu ministra Dzintara Rasnača rosinājuma Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome ir pieprasījusi skaidrojumu par tiesu izpildītāja rīcību 7.septembrī. Saņemtā informācija tiks iesniegta izvērtēšanai arī Tieslietu ministrijā.
  • Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi sagatavos izvērstu informāciju (skaidrojumu) iedzīvotājiem par regulējumu, tiesībām un pienākumiem, kā arī praksi, kad uz spēkā esoša tiesas nolēmuma pamata notiek likumā noteiktā ievešana valdījumā.
  • tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ir aicinājis Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi veikt tiesu izpildītāju apmācības par komunikāciju ar sabiedrību līdzīga veida situācijās.

Komentē 34

 
Anonīms
 

to video kas tikai uzņemts mentu patvaļas brīdī vnk vajag paralēli Strasbūras tiesai nodot Eiropas Cilvēktiesību depatramentā izvērtēšanai jo ja policija nav izskatījusi šo lietu saistībā ar krāpniecību tad uz kā pamata tas viss bij ? pat 90ajos ko tādu nevarēja ieraudzīt , tad bij viss daudz vnkāršāk - esi ''auzās''? izgrāb bet te un pret ko tas viss ? pat tajos gados bandossi bij toleranti pret veciem cilvēkiem - to kļūdas apmaksāja veco cilvēku jaunākie radinieki bet te tak redzams kā tā kaimiņiene ''ravela'' šo veco sievieti tad nu sameklējiet to kazu un lauziet ceļus šai uz otru pusi bet rīkoties tā un pret bezpalīdzīgu & pavecu sievieti ? bezpriģels segts ar likumdošanu

9.septembris 2017 Atbildēt

Tipiskas Latvijas Birokrātu un ierēdņu atbildes , kuras ne pie kā nav vainīgas un vienmēr norāda uz citu resoru . Tieslietu Min. uz Iekšlietu , tad uz Tiesu , tad uz zvērinātiem tiesu izpildītājiem . Un tas viss saucas staigāt no Poncija pie Pilāta līdz cilvēks ir beigts vai nespējīgs kaut ko panākt . Bet Notārs , kurš apstiprināja viltus dokumentus paliek ārpus redzes loka . Bet tur jau viss sākās ... Un ne jau pensionārei jāpierāda sava taisnība staigājiet pa tiesām , bet tas bija jādara Valsts algotiem ierēdņiem administratīvā kārtā .

9.septembris 2017 Atbildēt

Zvēri cilvēku izskatā!

Latviešu ģimenes ir neaizsargātas pret 4. maija kumunistu un čekistu patvaļu!

Tieslietu ministri noziedznieki!

Tā 1993. gada 18. februara naktī izdzina no māmuļas mūs visus, tikai tad policisti sita ar stekiem (asinis sķīda) un šāva no dienesta ieročiem!

Lasiet manu rakstu par to www Valdis Freimantāls:"Mosties, celies, strādā"!

Latviešu ģimenes ir neaizsargātas pret valsts patvaļu!

9.septembris 2017 Atbildēt

Ministri vēl komentēs, tiesneši vēl komentēs, policija vēl izskatīs, bet pensionāri jau izlika. Pret sevi viņi samazina ātrumu un tiesas atkal ilgs gadiem, piemērs, Lembis. Tieslietu ministrija ko konkrēti pārvalda? Likumi! Tos pieņem valdībnieki un koalīcijā ir zaļie, tūdaliņi, vienotībnieki. Pie naudas maisa visi draugi. Raivis Dzintars jauniešu nometnēs, aktīvajiem jauniešiem pastāsta par šādiem gadījumiem? Vai tikai baida jauniešus ar ''krievi nāk'' . Nāk , nāk un 27 gadus NAV atnākuši, bet cik tālu Daugavpils? Toties mums ir aizokeāna bēgļi, aizokeāna armijas, milzu parādi, nav lata, Abrenes, 200 000 iedzīvotāju arī nav, izmirstam, bet valdībnieki sev pieliek pie algas, komandējumi utt

9.septembris 2017 Atbildēt

Ticat man...visas iestādes tik atrakstīsies un viss! Pateiks ka vēl paši vainīgi ka uzbrukuši nabaga policistiem.Pati esmu mēģinājusi tikties ar Tieslietu ministru bet bez rezultāta...Bailīgs kā zaķis!!! Sūta tik savus padotos. Pretīgi..

9.septembris 2017 Atbildēt

Līdzīga veida situācija tiesiskā valstī nedrīkst būt. Šis gadījums ir rupjš, izcili rupjš, elementāro cilvēktiesību pārkāpums. Kundzei būtu jāvēršas Eiropas tiesā. Sakiet, vai mūsu tiesībsargs Jansona kungs ir atvaļinājumā, ka neredz, kas notiek? Nosūtīšu viņiem linku.

9.septembris 2017 Atbildēt

Mēs dzīvojam mežonīgā valstī. Par to esmu pati pārliecinājusies.

9.septembris 2017 Atbildēt

Kas šī par valsti? Paskatieties ierēdņu atbildes:

"...iespējamām prettiesiskām darbībām ir jāvēršas Iekšlietu ministrijā." un "...būtu jāskaidro tiesā. "! Vienvārdsakot NE MANA CŪKA, NE MANA DRUVA! KO TAD ES, ES JAU NEKO!

Pretīgi! Tāpēc esmu teicis, saku un teikšu ŠAJĀ VALSTĪ IR JĀSAMAZINA 80% IERĒDŅU!Kam mums tik daudz ierēdņu, ja šie tāpat neparko neatbild!!!

9.septembris 2017 Atbildēt

Teikšu skarbāk. Jāpieņem likums ka jebkurš ierēdnis personīgi atbild par savas darbības, vai bezdarbības sekām materiāli ar visu savu īpašumu, un ja tas nenosedz zaudējumus, tad pret viņu tiek vērsta piedziņa no valsts puses (pabalsti, pensija).

10.septembris 2017 Atbildēt

Genocīds pret savu tautu! Iznīcina pa vienām! Brauc prom no Latvijas lai saglabāt brīvību, atstājot tēva zemi ierindniekiem, kas dzīvo no algas līdz algai, bailēs, izmisumā, agonijā un vienaldzībā. Kas būs pēc 5-10 gadiem Latvijā? Klusie, piedzērušie, naidīgie roboti. Sorry, nekas personīgi.

9.septembris 2017 Atbildēt

Ja pensionāres paraksts bija viltots, tad kāda saistība pensionārei ar nelikumīgiem darījumiem ko kāds darījis?!? Viņa darījumā nav piedalījusies un nav nekāda likumīga dokumenta, kas pierādītu pensionāres atbildību par kaut kādu šmaukšanos, ko kāds cits, kaut kur izdarījis. Sanāk, ka tālākas visas darbības no valsts puses bijušas apzināti nelikumīgas, ja zinājuši, ka māja ieķīlāta ar šmaukšanos, ko izdarījis ar pensionāri un viņas mantu nesaistīts, svešs cilvēks. Vēl kāpēc mājas pircējs nav bijis informēts, ka lieta ir nelikumīga? Lai izmeklētāji meklē nelikumīgā darījuma veicējus un tālāk virzītājus, tajā skaitā valsts amatpersonas. Pensionārei un viņam mantai ar to nav nekāda sakara. Pensionāre cietusī puse gan no privātpersonas, gan no valsts ierēdņu negodīguma, policijas mazspējas.

9.septembris 2017 Atbildēt

Zin, Rozenberg ... nav gruti iedomaties, kaadi taa sieviete juutas... bet ir tada maza KAUT KAS - Tu neesi cieshi gudraaks par to pensionari ... kaut kas liek domaat, ka pat pa skalu uz apakshu

9.septembris 2017 Atbildēt

Es butu PAR TIIRU SPEELI ... un es neshaubos, ka ir cilveeki ... ar kvalifikaciju, kas to fasona peec var izspeeleet - dereetu jau :)

9.septembris 2017 Atbildēt

Nisaprata - pridichsh ta ko ... NE PA JOKAM ... uz ko ta kaadaa sakaraa gribeeja ?

9.septembris 2017 Atbildēt

Rasnačs-sūds!

9.septembris 2017 Atbildēt

Vai, Dievinj !!! Kaa Tu vinju laukaa dabuu ? A... - ne Tavejais ....

9.septembris 2017 Atbildēt

NAV VISAA TAJAA NETIIRAJAA LIETAA - iespejams - pavisam nekadas abpusejas tiiriibas .

Bet.

P.S. ... bet, kaa lai ( KATRAM EZIM SKAIDRS ) nebuutu, vecu cilveku no LIGZDAS IZMEST nav viegli ( tehniskajiem izmetejiem moraali )

Ja nu vienigi - par cik neiespej lietas JURIDISKI sakartot,

tie plikvederu martinsondzinatari par atsevishkju naudu uztaisiis nacijai NACJONAL-TIRVALODISKU tIras sugas dobelniecisku papildinajumu .

9.septembris 2017 Atbildēt

n.jaa .............. laikam sakarigi butu uz augshu paskatities > ko ta kjivich tur kaa ko ... cik ta par to SHVAK, VAI ... atradisies, kas iemaksaa ... BARGAIS, JohanStraus ... bezmaz kaa tas murnieci apkacharejushais glumais saimestaarps

9.septembris 2017 Atbildēt

Biedrība «VARU LATVIJAS TAUTAI» (VLT)

Reg. Nr. 40008239930; Daugavas iela 28, Mārupe, Mārupes nov,. LV-2167

Tālr.: 25883974; 26347783, fakss: 67379890; e-pasts: vlt@llk.lv

Bankas rekvizīti: VAS «Latvijas Pasts», konts: LV49LPNS0002103410981

Dārgie LATVIJAS VĒLĒTĀJI! Mūsu Valdība ņem kredītus un ceļ sev algas. Lai atdotu kredītus ir jāceļ nodokļi. Pašreiz kredītprocentos maksājam ap 5miljoni dienā! Tas ir ap 150 miljoni eiro mēnesī.

Saeimas Deputātes un Deputāti ir aizmirsuši savu doto zvērastu. Mēs nerunāsim par to, ka Viņi nav kontrolējuši Latvijas Banku un Valdības atskaites nav apstiprinājuši.

Neviena valsts drošība struktūra nav atbildējusi pēc būtības uz mūsu iesniegumiem, kur pazuda Bankas Baltijas īpašumi, zelta 100 latu monētas, miljoni tonnas kviešu Eģitē, izlietotā nauda E-programmā?

Kāpēc nedarbojas Parakstu vākšanas sistēma (PVS)? Atbildīgo un naudas izlietotāju nav! Lai apturētu izšķērdību,ir jāmaina Saeima! Jā to nedarīsim, tad drīz varēsim mītiņot pie Saeimas, lai neceļ nodokli vienīgajam kreklam un apaviem!

Parakstīties var pagastā, pie notāra vai caur internetu portālā latvija.lv

Par veikto parakstu, lūdzam mūs informēt, jo Parakstu Vākšanas sistēma (PVS) darbojas ar traucējumiem. Patiesā cieņā, Artūrs Malta. Valdes loceklis. Tālr.: 26347783

9.septembris 2017 Atbildēt

Un atkal jau visa pelēkā masa metusies žēlot nabaga pensionāri. Pat Kivičs tēlo, ka no tā ko saprot. Un arī pajoliņš Rasnačs parasīs skaidrojumus! Kaut kas šausmīgs, tiesu izpildītājs dara savu darbu!

Izrādās, sabiedrība ir liekuļi. Ja runa būtu par jebkuru no mums, mēs bļautu pēc morāles, likumības un taisnības, bet tiklīdz kāds sirdi plosošā veidā kāds pavaimanā par svešu pensionāri, esam gatavi atteikties no jebkādu likumu ievērošanas vai parādu atdošanas.

Ļielie bļāvēji ir aizmirsuši, jeb vispār nezina, ka tiesu izpildītājs ir beidzamā instance, kura tikai izpilda tiesas lēmumus. Tad ko, arī tiesa ir slikta? Bet viņa taču vadījās pēc likuma. Vai pie tā, ka tantuks n-tos gadus atpakaļ kopā ar labāko draudzeni - kaimiņieni vienojās par kredīta ņemšanu, vainīga tiesa? Arī banku te nevar vainot, katrs atbildam par savu rīcību. Nogalvoji kredītu, riskē ar savu mantu, ja parādnieks naudu neatdos. Jā, par kļūdām nākas maksāt, neko darīt.

Ja vērtējam konkrēto situāciju, tantuks par mājas iespējamo zaudēšanu zināja uuuu, cik sen... Vispirms jau banka ar n-tajiem brīdinājumiem, tad tiesas process, spriedums - 2013.gada 13.oktobrī (tātad pirms 4 gadiem), visbeidzot tiesu izpildītājs ar brīdinājumu par labprātīgu tiesas lēmuma izpildi. Un? Nekas! Tantuks vienā mierā dzīvo un izliekas, ka viņu nekas neskar. Šādas operācijas parasti ir galējais līdzeklis, kad nekas cits vairs nelīdz. Ne velti tā saucas piespiedu izlikšana. Visticamāk, ar tantuku ir runāts gana ilgi.

Kur tad bija meita, mazbērni, citi radi? Kādēļ laicīgi neizskaidroja radiniecei sekas, nesameklēja tantukam citu mitekli, nevērsās pašvaldībā pēc palīdzības? Meita ļoti labi zināja situāciju. Abas ar māti maksājušas kredītprocentus.

Tagad, kad lieta nonāk līdz piespiedu izlikšanai, nu tik ņemas filmēt un vainot ZTI vai policiju nāves grēkos. Tantukam, redz, pat pačurāt nav ļāvuši.

Varbūt beidzam spēlēt dubultmorāli? Ja reiz ir viens likums un viena taisnība visiem, tad nevajadzētu dalīt cilvēkus ne vecumos, ne dzimumos. Tad jau nākamreiz 90 gadīga ome sakrāmēs veikalā pilnu iepirkumu grozu, pie kases sacels traci, ka šai nav naudas, un ka vispār viņa gribot ēst. Arī tad mēs kaunināsim kasieri vai veiakala apsargu, kurš večiņai atņems iepirkumu grozu un izsauks policiju?

Varbūt, pirms kritizēt dienestus, nedaudz padomāsim? Ir tads jēdziens - kritiskā domāšana. Nepaļausimies tikai emociām vai masu psihozei. Šādā veidā, izmantojot pūli, Krievijā tika noorganizēta oktobra revolūcija. Sekas mēs visi zinām. Diemžēl, lielu lomu tur spēlēja tieši latvieši. Kā rādās, mums ir raksturīgi tikai lielā barā kliegt urrā, neiedziļinoties lietas apstākļos.

10.septembris 2017 Atbildēt

Ja esi tik spīdoši "gudrs", tad atbildi kāpēc valsts atņem likumīgajiem īpašniekiem mašīnas kas bijušas zagtas, nevienam neko nepaskaidro un atņem? Vienā gadījumā var uzskatīt ka pensionārei nozagts īpašums un likumīgi pārdots, bet analogā situācijā ar auto momentā būtu pretēja darbība! Kas ir ieinteresēts šādā divkosībā? Par valsts pārvaldes marionetēm vispār riebjas runāt, bet kuri kardināli tagad bīda šos procesus?

10.septembris 2017 Atbildēt

Ja, nekadas skaidribas, ka kaiminiene dabuja majas dokumentus. Tad nu iznak abas kopa taisijusas kreditu. Sakuma skaidri nebija pateikts. Tad nu pari 83 gadiga vainiga.

10.septembris 2017 Atbildēt
pēteris > j.nis.k.rkli

Ko Tu jautā! Cēzars ir no tās pašas 'dslakas. Tikai ar vālēm jāiedzen Daugavā!

10.septembris 2017 Atbildēt

Pilnigi manas domas! Pievienojos katram vārdam!

11.septembris 2017 Atbildēt

Ja jau "lielie mākslinieki" Kivičs un Šomase ir tik satraukušies par nabaga pensionāri, lai organizē akciju - "Ziedosiem Gitai". Lielie bļāvēji lai saziedo naudu, izpērk no pašreizējā īpašnieka māju un uzdāvina to atpakaļ Gitai. Un taisnība būs uzvarējusi!

10.septembris 2017 Atbildēt

tie poliči ne ar ko neatsšķiras no 90-to gadu otmorozkiem. Ja viņi aizbildinās ,ka tas ir viņu darbs , tad sorry( kuriem būtu gods un cieņa vnk . atteiktos to darīt). ZTI ir vispār bezpriģela nozare( tie tagad šņauc miljonus uz nelaimē nonākušu cilvēku rēķina). tiem pie vienas vietas, kur cilvēki dzīvos( uz ielas vai citur)galvenai , ka kārtējais piķis būs kabatā. Un vispār , normālās Eiropas vaļstīs nevienu uz ielas neatstāj, bet piedāvā variantus vai arī dzīvošanu sociālajās mājās.

Jo pie mums ir tipisks paradoks, izdomāt nokāst no tautas kādu kārtējo nodokli, aizbildinoties ar to, ka citas valstīs tā dara, to valdība māk, bet , šādas situācijas(un šī situācija nav pirmais gadījums), viņiem ir pie vienas vietas. Lūk šī ir BRĪVA UN NEATKARĪGA VALSTS UN PALIEC BRĪVS UN NEATKARĪGS NO SAVA ĪPAŠUMA UN MANTAS.

10.septembris 2017 Atbildēt

ŽĒL VECO KUNDZI.ARĪ MĒS BŪSIM VECI.TAD JĀSĀK DOMĀT,KĀDĀ VALSTĪ MĒS DZĪVOJAM UN UZ KO VARAM PAĻAUTIES.PAT POLICIJAI NEVAR TICĒT.SIŽETS ĻOTI SKARBS.CERU,KA VAINĪGIE TIKS SODĪTI UN BARGI! IZTURĪBU VESELĪBU KUNDZEI UN VIŅAS ĞIMENEI.

10.septembris 2017 Atbildēt

Ko tur daudz var darīt, likmsardze bija ieradusies formastērpos un latvietis saprātīgais (lasi: pilsonis apzinīgais) viņiem sekotu bez ierunām vai, vēl jo vairāk tad, pretošanās.

No ši viedokļa redzmas ka situācijas upuri paši tam pretodamies nav izvēlējušies tiesisko ceļu.

Morāle par to kura pusē nostājas valsts un likums apstākļos kad ierosināta civillieta par parāda piedziņu šādi varētu palikt tiesnešu ziņā.

10.septembris 2017 Atbildēt

Latvietim nav labakaa baribas kaa otrs Latvieris...Paldies Dievam ka esmu émigréjis, jo citadak prasaas stobru rokas njemt.

10.septembris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:43

Jaunākās diskusijas